Hrvati efikasni: Perišić zabio dva, Mandžukić jedan pogodak!

Ivan-Perisic
Foto arhiv

U njemačkoj Bundesligi, Wolfsburg je na gostovanju kod Stuttgarta slavio sa visokih 4:0. Najbolji u redovima “vukova” bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je zabio dva zgoditka.

Prvi zgoditak za 1:0 postigao je u 15. minuti. Ivica Olić pogodio je gredu da bi onda Knoche u 45. minuti povisio na 2:0 za goste. De Bruyne je u 48. minuti povisio na 3:0 a Parišić je u 88. minuti, odmah nakon što je Olić izišao iz igre, zabio i svoj drugi gol.

No, Perišić nije jedini hrvatski reprezentativac koji je u subotu pogađao protivničku mrežu. Uspio je to  i Mario Mandžukić u Primeri, koji je za svoj Atletico Madrid, u pobjedi protiv Cordobe od 4-2, glavom zabio treći zgoditak u 62. minuti. To je Manžukićev četvrti zgoditak u Primeri.

Iako nije postigao zgoditak, Luka Modrić slavio je zbog pobjede Reala nad Granadom od 4:0. Tom pobjedom Real je prvi put preuzeeo vrh prvenstvene tablice a Modrić je odigrao 75. minuta.

Više minuta od Luke Modrića, svih 90., odigrao je Ivan Rakitić za Barcelonu koja je iznenađujuće poražena doma od Celte Vigo sa 1:0.