Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

GOSTUJUĆA POBJEDA CROATIJE ZÜRICH: Stanislav Blažanović sa dva zgoditka potopio Blue Stars Zürich

U šestom prvenstvenom kolu amaterske 3. Lige Zürich, Croatia Zürich je boljom igrom u gostima pobijedila Blue Stars Zürich rezultatom 2:5.

FC Blue Stars ZH –  NK Croatia Zürich  2:5 (1:2)

Croatia je dobro otvorila utakmicu i već u 10 minuti povela zgoditkom Daniela Petkovića. Domaćini su pokušavali izjednačiti, ali u 22 minuti  Stanislav Blažanović trese mrežu za vodstvo Croatije od 2:0. Igra je bila obostrano brza i borbena. Blue Stars Zürich u 42. minuti postiže sumljiv zgoditak kojeg je sudac najprije poništio, a potom priznao nakon razgovora s igračima.

Drugo poluvrijeme bilo je u znaku Croatije. Već na početku, u 47 minuti hrvatska momčad preko Marka Bagarića stiže do rezultata 1:3. Veći posjed lopte i sve veći broj prilika donosi novo povećanje vodstva hrvatske momčadi u 52 minnuti kada odlični Stanislav Blažanović pogađa za 1:4.

U 59. minuti domaćini autogolom tresu vlastitu mrežu za vodstvo Croatije od 5:1. U 78 minuti domaćini smanjuju rezultat na 2:5, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Arhivska snimka trenera i igrača Croatije Stanislava Blažanovića / Foto/ Fenix (Ivan Barišić)

Ovom pobjedom Croatija je izbila na drugo mjesto na ljestvici. U redovima hrvatske momčadi najbolji je bio dvostruki strijelac Stanislav Blažanović. Još  su se u igri istakli dirigent odbrane Ivan Dukić, vratar Frane Dukić te Daniel Komin, Danijel Petković i Marko Bagarić.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Danijel Komin, Ivan Dukić, Marijan Šišić, Ivan Knežević, Marin Hrkač, Nikola Novak, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, Marko Bagarić, Daniel Petković. Još su igrali: Nicola Petrlić, Pero Zovko i Hrvoje Pavić. Na klupi za pričuve: Marko Žiljak. Trener – igrač: Stanislav Blažanović.

Strijelci na utakmici: 10 min. 0:1 Daniel Petković, 22 min. 0:2  Stanislav Blažanović, 42 min. 1:2 Danilo Bosiokovic, 47 min. 1:3 Marko Bagaric, 52 min. 1:4 Stanislav Blažanovic, 59 min. auto gol 1:5 Paul Mpoku, 78 min. 2:5 Alessio De Lillo. Ivan Knežević žuti karton.