Frankfurtskoj Croatiji tek bod protiv Mainfelda u Niederradu

FC Mainfeld – FC Croatia 2 : 2 (1:0)

Tihomir Šubara postigao je prvi gol za Croatiju

Momčad Croatie osvojila je tek bod u susretu protiv borbenih i prgavih domaćina iz Niederrada. Iako je teatralni njemački sudac poništio čisti gol te nije svirao čisti kazneni udarac za Croatiju zbog igranja rukom u prvom poluvremenu, krivnju za neosvajanje sva tri boda snose najviše napadači Croatije. Samo u prvom dijelu igrači hrvatske momčaddi nisu realizirali pet čistih prilika od kojih je bila najveća on iz 5. min kada vođa napada Roy Mokrzycki izbija sam ispred vratara i promašuje. U protunapadu je odmah stigla kazna i domaćini od 6. min vode sa 1:0.

Mučenje lopte na teškom zemljanom terenu, na kojem Croatia vrlo rijetko igra, nastavljeno je i u drugom dijelu. Croatia je imala potpunu kontrolu utakmice kao i u prvom dijelu ali je izjednačenje stiglo tek u 62. min. Novopridošli napadač u redovima Hrvata Tihomir Šubara prima loptu od Mokrzyckija i iz teške situacije ugurava loptu u mrežu.

Domaćini, kojima je sudac tolerirao grubosti, rijetko su prelazili centar. Priliko jednog takvog izleta izborili su slobodan udarac iskosa s lijeve strane. Kad su svi očekivali nabačaj, protivnički napadač je pucao po zemlji u donji desni kut vratara Jukića, kojemu je nezgodna lopta izmigoljila kroz ruke i završila u mreži. Unatoč nespretnosti inačee pouzdanog i sigurnog hrvatskog vratara, neshvatljivo da nitko od igača nije bio na prvoj stativi.

Zadnjih deset minuta Croatia je krenula na sve ili ništta. Domaćini su se branili svim sredstvima, pa i nedozvoljenim, tako da zaradili samo jedan crveni karton. Croatia ipak stiže izjednačiti u 85. min iz jedanaesterca. Siguran realizator bio je Kristijan Zubac. Očajni sudac do kraja je sjeckao igru tako da je, bez ijedne minute produžetaka, jedva dočekao odsvirati kraj loše utakmice u kojoj je Croatia uhvatila tek jedan bod. Isprika za loš dan ne može biti odsustvo kapetana Marija Lažete i ozljeđenog Olivera Andrića.

Croatia: Jukić, Vidović, Mihaljević, Nikola Lažeta, Bračić (od 68 min Bandić), Šubar, Šandrk, Kiseli, Lovrić (od 85 min. Puljić), Mokrzycki, Zubac

Druga momčad Croatije imala je više sreće i na gostovanju kod Fortune Frankfurt II je pobjedila sa 2:1. Strijelci za Croatiju II bili su Delić (25 min za 0:1) i Faluta u 37. min za 1:2)
Sastav Croatie II: Filatow, Šola, Skočibušić, Rohwerder, Knez, Šušak, Ćosić (od 46 min Jochim), Faluta ((od 46 min Periša), Mihaljević (od 46 min Todorić), Delić

Iduću utakmicu i prva i druga momčad Croatije igraju na domaćem terenu u Heddernheimu u nedjelju 20.rujna. Druga momčad igra u 13,00 a prva u 15,00 sati.