Frankfurter Berg naletio na kompletiranu Croatiju i stradao dvocifrenim rezultatom

TSG Frankfurter Berg – FC Croatia FFM 0:11 (0:2)

Prva momčad Croatije Frankfurt

Nakon godišnjih odmora Croatia se kompletirala i uigrala momčad. Naporni treninzi su poboljšali fizičku spremu a time i igru svih 90. minuta. Snagu takve Croatije u nedjelju je na svom terenu osjetila pretposljednja momčad lige TSG Frankfurt Berg. Nkon promjenjivih rezultata, druga zaredom pobjeda najvjerojatnije je najava još boljih igara hrvatske momčadi u nastavku prvenstva u kojem nakon 8. kola Croatia zauzima 6. mjesto sa 12 bodova. Budući da prvoplasirana momčad lige, Blau-Gelb Frankfurt ima duplo više bodava uz utakmicu više, Croatiju i ove godine očekuje scenarij koji se ponavlja zadnje dvije godine. A to je jurnjava za dvjema vodećim momčadima nakon slabog starta i rasipanja bodova zbog izostanka igrača koji početak nogometne sezone dočekuju po godišnjim odmorima u domovini. A samo osvajanje jednog od prva dva mjesta vodi prema ulasku u višu ligu, prvo mjesto osigurava siguran ulazak a drugo mjesto borbu u kvalifikacijama sa momčadi koja ispada iz više lige.

U nedjeljnu utakmicu hrvatska momčad iz Frankfurta je ušla sa znanjem da više ne smije biti rasipanja bodova. S druge strane, domaćini iz Berga su u utakmici protiv Croatije vidjeli priliku za bijeg iz donjeg dijela tablice. Zato je i prvih 15. minuta prošlo u otvorenoj igri s obje strane. Croatia je već u 19 minuti došla u vodstvo preko Kristijana Zubca koji postiže lijep pogodak nakon što mu je priliku stvorio kapetan Mario Lažeta. U 27. minuti kapetan i najbolji strijelac Croatije nakon solo prodora povećava vodstvo na 0 :2.

U nastavku utakmice igra domaćina se raspala nakon što u 52. minuti na dodavanje Lovrića Kristijan Zubac dovodi svoju momčad u zasluženo vodstvo od 0:3. Do kraja utakmice redale su se napadačke akcije i zgodici igrača Croatije. U 54.minuti Lažeta postiže svoj drugi zgoditak za domaćinima nedostižnih 0:4. Do kraja je kapetan Lažeta postigao još dva zgoditka (70. i 87. min), sveukupno četiri. Sa po dva zgoditka mu se pridružio  još Lovrić (85. i 86. min) te sa jednim pogotkom Šandrk (61.), Soldo (69.) i David Todorić (80.)

Sastav Croatie: Jurić, Andrić, Lovrić (od 60, min Todorić), Zubac, Lažeta, Šandrk, Bešlić, Drlje, Soldo, Marko Marić, Mrkonjić (od 46min. Livajić)

Nenadni poraz druge momčadi Croatije

Druga momčad Croatije Frankfurt

Na gostovanju kod druge momčadi TSG Frankfurter Berg ll, druga momčad Croatia je poražena sa 4:1. Jedini pogodak za Croatiju je postigao Šušak u 77. min te time ublažio poraz na konačnih 4 :1.

Croatia II: Filatow, Šola, Skočibušić, Rohwerder, Mario Keleva (od 36min. Duyar),  , Šušak, Faluta, Stipe Periša, Kiseli (od 46. Pavlinović), Todorić (od 46. Budimir), Tolušić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 25. rujna na svom terenu u Heddernheimu kadi m u goste stiže prva i druga momčad SG Praunheim. Prva utakmica se igra u 13 a druga u 15 sati.