FRANKFURT Po dva pogotka Lažete i Glamočanina za gostujuću pobjedu Croatije

Türkgücü FFM – FC Croatia 1:4 (0:1)

Croatia Frankfurt Foto Fenix (2)
Branislav Glamočanin i Mario Lažeta pred početak sučeva zvižduka

Na gostovanju protiv trećeplasirane momčadi Türkgücü, Croatia Frankfurt je ostvarila četvrtu pobjedu u nizu. Sa četvrtog mjesta hrvatska momčad pokušat će u proljetnom dijelu prvenstva dosegnuti drugo mjesto, od kojeg je dijeli zaostatak od 11 bodova. I u nedjeljnoj utakmici, u kojoj je igračima Croatie zemljani teren bio veći protivnik od domaćina, momčad trenera Danijela Konnte i Darija Ištuka je pokazala kako zu ovakav pristup može do cilja.

U prvih desetak minuta utakmice domaćini su krenuli napadački pokušavajući iznenaditi obranu Croatije koja nije navikla na jedan od rijetkih zemljanih terena u ligi. U tim početnim minutama vratar Ante Jukić je spašavao svoju momčad. Croatia se sredila nakon dvadesetak minuta. Preko brzog Livajića na lijevom krilu probijena je obrana domaćina i u 29 min Croatia dolazi u vodstvo od 1:0. Zgoditak je postigao kapetana Lažete.

Ponajbolji u redovima Croatie desnokrilni napadač Branislav Glamočanin u 50. i 52. minuti brži je od obrane domaćina i dovodi Croatiju u vodstvo od 3:0. Premda su u 71. minuti domaćini smanjili na 3:1, hrvatska momčad im nije dopustila mogućnost povratka u utakmicu. Konačan rezultat postavio je Mario Lažeta u 81. miuti na dodavanje Glamočanina.
Croatia: Jukić, Vidović (od 85. Kiseli), Puljić, Jurišić, Bračić, Zubac, Mario Lažeta (od 86.min Šušak), Amanatidis (od 46. Nikola Lažeta), Glamočanin, Soldo, Livajić,

Türkgücü II – FC Croatia II 0:1 (0:0)

Croatia Frankfurt Foto Fenix (7)
kapetan druge momčadi Croatie Juica Šola bio je strijelac jedinog pogotka na utakmici

I druga momčad Croatie bila je uspješna u utakmici protiv druge momčadi Türkgücüja. Strijelac jedinog zgoditka na utakmici bio je kapetan Jurica Šola koji je u 85. minuti pospremio loptu u mrežu volej udarcem nakon nabačaja Sičenice. Croatia je bila bolja momčadi i domaćini, koji su prvi na tablici, mogu biti zadovoljni da su prošli sa minimalnim porazom.              Croatia II: Skočibušić, Rohwerder, Sičenica, Budimir (od 46. Mario Keleva), Periša, Todorić, Šola, Tolušić, Faluta (od 46. Duyar), Bandić, Šarić

Iduću utakmicu prva momčad Croatie igra u nedjelju, 6.ožujka protiv MKSV Makedonije u 15 sati na igralištu Croatije u heddernheimu. Druga momčad je slobodna.