(FOTO) Uvjerljiva pobjeda Cro Sokola Aachen – dva zgoditka Ivana Hrgote

Cro Sokoli Aachen – SuS Herzogenrath 5:0 (1:0)

U 23. kolu Kreislige B, nogometaši Cro Sokola iz Aachena su bez većih problema, na teškom terenu pred 60-tak svojih navijača, stigli do pobjede protiv posljednjoplasiranog na ljestvici SuS Herzogenratha. Slavili su sa 5:0 i tako s nova tri boda učvrstili mjesto u sredini ljestvice.

Gosti su dobro otvorili utakmicu te već u 11. minuti došli do prve izgledne prilike. Nakon nesporazuma u obrani Sokola, gostujući napadač se našao sam pred vratarom Okanovićem, ali je bio neprecizan i lopta je otišla tik uz vratnicu. Domaćin se iza toga probudio i došao u 21. minuti do prve svoje prilike. Nakon udarca iz kuta Cvitića, Martinović pogađa gredu. U 31. minuti ipak slijedi vodstvo za Sokole. Hrgota je u kaznenom prostora oduzeo protivniku loptu te odlično asistirao Martinoviću koji pogađa za 1:0. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu je domaćin već od početka pritisnuo goste. U 48. minuti Sokoli dolaze do novog pogotka. Na asistenciju Cvitića iz slobodnog udarca s desne strane Hrgota povisuje na 2:0. Nakon postignutog pogotka domaćini su i dalje nizali prilike. Samo par minuta kasnije novi pogodak hrvatske momčadi. Cvitić je opet ubacio iz kornera, a Lasić neobranjivo zabija za 3:0. Gosti su tada pali skroz a Sokoli su i dalje igrali ofenzivno. U 59. minuti se Hrgota probio na lijevoj strani te iz mrtvog kuta zabija za 4:0. Samo minutu kasnije Jurić povisuje sa glavom na 5:0 opet nakon udarca iz kuta Cvitića. Pobjeda je mogla biti u nastavku još uvjerljivija, ali na žalost Šarić ne koristi kazneni udarac u 63. minuti. Tako su Sokoli doveli utakmicu mirno do kraja i uvjerljivo pobijedili.

Sastav: Ibrahim Okanović, Danijel Jurić (79. min D. Tomić), Slaven Gebaj, Bernard Šarić, Ivan Ćorić (79. min J. Vincetić), Siawasch Kabuli, Leo Lasić, Teo Martinović, Kristijan Blažanović, Ivo Cvitić, Ivan Hrgota (80. min M. Matanović). Klupa: Josip Vincetić, Boris Trogrlić, Mario Matanović, Marin Bilandžić, Darko Tomić. Strijelci za Sokole: 1:0 Teo Martinović (30.), 2:0 Ivan Hrgota (48.), 3:0 Leo Lasić (51.), 4:0 Ivan Hrgota (59.), 5:0 Danijel Jurić (60.)

Cro Sokoli se nalaze nakon 23. kola uz dvije zaostale utakmice na sedmome mjesto na ljestvici i u sljedećem kolu, u nedjelju 22. travnja u 13 sati, igraju u gostima kod SV Sportfreunde Hörn.

Fenix-Magazin/Z.B./ Denis Janković /Foto: Mato Jelić