Eder u 109. minuti srušio Francusku i donio Portugalu titulu prvaka Europe i bez ozljeđenog Cristiana Ronalda

Portugal je prvak Europe. U finalnoj utakmici pobjedili su Francusku sa 1:0 zgoditkom Edera u 109. minuti. Portugal je u produžetku bio bolji od domaćina, premda je regularni dio utakmice treba završiti u korist bolje momčadi Francuske.
Odličnu finalnu utakmic Europskog prvenstva zasjenila je ozljeda koljena ponajboljeg svjetskog igrača, Portugalca Cristiana Ronalda. Ronaldo je u suzama napustio teren nakon što se pokušao vratiti poslije žestokog prekršaja Payeta iz 11. minute. Ali nije mogao i u 25. minuti zamjenio ga je u 25. minuti Quaresma.
Regularni dio utakmice završio je rezultatom 0:0. Francuska je dotad bila bolja momčad, jednako kao i Hrvatska protv Portugala, s jedinom razlikom što su Francuzi više puta pucali na vrata Portugala. Od sedam udaraca, najizglednije prilike imali su Gignac u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada je njegov udarac s pet metara zaustavila vratnica te Griezmann u 64. mnuti kada je s pet metara glavom tukao koji centimetar poviše vrata.
Portugalci su najveću priliku imali u 81. minuti kada je francuski vratar Lloris spašavao svoja vrata u dva navrata u istoj minuti. Najprije je izbio nabačenu loptu od Nania a potom zaustavio udarac Quaresme koji je pucao škaricama.
U prvom produžetku utakmice Portugal se malo digao. Pokušavali su više napasti francusku momčad ali bez uspjeha. S druge strane, obrana Portugala na čelu sa sjajnim Pepeom i vratarom Rui Patriciom uspješno je rješavala sve u zadaće ispred svojih vratiju. U sve češćim protunapadima te nakon prekida pokušavali su ugroziti vrata Llorisa. Najveću priliku imali su u 108. minuti kada je Rafael pogodio gredu. Samo minutu kasnije, u 109. minuti nakon brzog prodora po lijevoj strani Eder je sa 2o-tak metara pogodio donji desni kut nemoćnog vratara domaćina.
Tako je Portugal nakon svog drugog finala u povijesti, prvi put je izgubio od Grčke, otišao do kraja i osvojio naslov prvaka Europe. Uspije je tim veći jer je momčad Portugala veći dio utakmice odigrao bez svoje prve zvijezde Cristiana Ronalda.