Dva zgoditka Marija Lažete u drugoj ovosezonskoj pobjedi Croatie Frankfurt

FC City Frankfurt – FC Croatia 1:4 (1:1)

Croatia: Jukić, Drlje (od 78. Faluta) Andrić, Šandrk, Mrkonjić (od 63.Bešlić), Zubac, Lovrić, Soldo, Mario Lažeta, Marić,  Koeller (46.Vidović)

Kako se sve veći broj igrača vraća sa godišnjeg odmora tako i Croatia Frankfurt igra sve bolje. Vidjelo se to u srijedu navečer na gostovanju kod momčadi Cyti Frankfurt kada je hrvatska momčad dobrom igrom u drugom dijelu došla do druge ovosezonske pobjede. Početak nije bio dobar. Neuigrana obrana Croatie opat je kiksala i već u 17. minuti domaćini su poveli sa 1.0. Slijedila je faza oporavka i nešto bolja igra na sredini terena. Svoju dominaciju Croatia okrunjuje u 45. minuti kada Kristijan Zubac iz slobodnog udarca nabacuje loptu a Tomislav Šandrk glavom trese mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu, malobrojni gledatelji su vidjeli znatno bolju igru hrvatske momčadi koja je nagrađena sa tri lijepa zgoditka. Najprije u 60. min kapetan Lažet dovodi Croatiju u vodstvo od 1 :2 nakon sjajnog prodora Šandrka. Potom već u 67. minuti Andrić dugom loptom pronalazi Filipa Lovrića koji majstorski s desne strane zabija za 1 :3. I igri bez grča Croatia pokazuje zbog čega je i dalje smatraju favoritom za osvajanje prvenstva. U 87. minuti Lovrić probija desnu stranu, fino vraća povratnu loptu za kapetana Lažetu koji zabija svoj drugi zgoditaka z konačan rezultat i pobjedu Croatije od 1 :4.

Nakon druge pobjede u četvrtoj utakmice prvenstva, Croatia zauzima 9. mjesto sa 6 osvojenih bodova. Gol razliku od 15:14. najbolje pokazuje kako je funkcionirala obrana hrvatske momčadi u prva tri kola.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju u nedjelju, 04. rujna na svom terenu u Heddernheimu. Prva utakmica je u 13,00 a druga u 15,00 sati.naslovni banner