Arhivska slika Posavine II Frankfurt

Danijel Pavić paradama spašavao Posavinu II, da bi Bojan Pupčević zabio za izjednačenje u zadnjoj minuti

Iako su ovih dana sve oči nogometaša i navijača Posavine Frankfurt uprte prema Orašju, odakle se sa zanimanjem prate vijesti i reakcije na uhićenja pripadnika HVO-a, život ide dalje i već u nedjelju moralo se na nogometni teren. Prva momčad „sinova Posavine“ bila je slobodna u ovom kolu, dok je druga momčad igrala u gostima kod SV Frankfurt Nord u Nieder-Eschbachu. Utakmica je zavrsila neriješeno 3:3. S tim bodom Posavina II je i nakon osmog kola ostala neporažena i zauzima 7. mjesto na tablici.

Iako je utakmica jako loše krenula za momčad Posavine, koja je nakon vodstva domaćina od 1:0 mogla primiti još dva gola. Domaćini su bili u stopostotnim prilikama ali je vratar Posavine Danijel Pavicć izvanrednim paradama zaustavio udarce te držao svoju momčad i dalje u igri.

Nakon poluvremena gledatelji su vidjeli jednu drugačiju i bolju Posavinu. Nakon pogođene dvije vratnice, Ernest Ivić je izravnao rezultat. Nažalost, Posavine je opet neobjašnjivo stala i domaćini su relativno lako do 75. minute stigli do vodstva od 3:1.

Kad je sve izgledalo da će sinovi Posavina izgubiti nakon 7 utakmica bez poraza, kapetan Patrik Pejić smanjuje na 3:2 da bi u zadnjoj minuti Bojan Pupčević pogodio za konačnih 3:3.

Sastav Posavine Frankfurt II: Danijel Pavić – Ivan Vorgić, Marko Koturić, Krešimir Božičević, Stanislav Krajina, Sebastijan Barnjak, Nikica Barišić,  Ernest Ivić, Tomislav Vučkovic, Franjo Kesić, Patrik Peji. S klupe su ulazili: Marijan Madžarević (trener), Bojan Pupčević i Marko Mihaljević.

Slijedću utakmicu Posavina II igra u nedjelju, 13.studenog u 13:00 sati na svom terenu protiv Germania Enkheim II. Nakon te utakmice u 15:00 sati igraju prve momčadi FC Posavina Frankfurt i FC Kalbach II. Bit će teško jer se utakmice igraju nakon Posavske večeri koja je u subotu, 12. studenog u Martinsee Halle u Heusenstamu.