Croatia Stuttgart uvjerljivo savladala izravnog konkurenta za opstanak

Croatia Stuttgart – TSpvgg Münster 4:0 (2:0)

1. Croatia Stuttgart Foto FenixKrenulo je. Stuttgartska Croatia izborila je vrijednu pobjedu protiv izravnog konkurenta za opstanak. U zadnjih osam utakmica, koliko ima do kraja prvenstva, hrvatska momčad pokušat će se pomaknuti sa posljednjeg mjesta na tabici. Iako Hrvati zaostaju 6 bodova za Münsterom, koji je na 12 mjestu koje osigurava opstanak u ligi, za sustići ih trebat će serija pobjeda kao i malo sportske sreće.

Croatia to može. Pokazala je to i u nedjeljnoj  utakmici u kojoj su u svemu bili bolji od gostiju iz Münstera. Od prvog sučevog zvižduka igrači domaćeg sastava krenuli su samouvjereno i s vidljivom željom za prekidom nepovoljnih rezultata koji se vuku jos iz jesenskog dijela prvenstva. Motiva nije nedostajalo s obzirom da je pitanje ostanka u Bezirkligi odavno postalo upitno i da je ta utakmica vjerojatno bila posljednja prilika da se klub održi na rezultatskom životu.

Sigurnom i strpljivom igrom Croatia je već u prvom dijelu igre došla do lijepog vodstva od 2:0. Pogodak za 1:0 postigao je talentirani Pero Mamić u 27. minuti nakon lijepog prolaza po lijevoj strani Münsterove obrane. Ubrzo nakon pogotka u izglednoj prilici našao se je mladi Nikica Šerić koji je spretnim prolazom izbjegao start dvojice gostujućih igrača, ali vratar svojom obranom čuva mrežu netaknutom. Dobra igra nagrađena je pred sami kraj prvog dijela igre kada Šerić u ponovljenom duelu s vratarom gostiju bolje reagira i povećava na 2:0. Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom tonu što je donijelo još dva pogotka. Mamić se u 80. minuti upisuje drugi put među strijelce dok je konačni rezultat postavio Kristijan Čagalj u 88. minuti pogotkom iz jedanaesterca.

Croatia Stuttgart je ovom pobjedom osvojila iznimno važna tri boda čime je zadržan priključak za preostalim timovima koji se bore za mjesta koja osiguravaju ostanak u ligi. Iduće kolo donosi susret sa SV Ümmet, još jednim klubom iz donjeg dijela tablice. U međuvremenu će klub odraditi i kup susret u gostima kod TSV Rohr, u utorak 12.04. u 19:30.
Domaći sastav: M. Perković – A. Zovko, M. Kelentrić, F. Čagalj, F. Ćosić (M. Rajkovača 79′) – K. Čagalj, O. David, T. Lovrić, N. Šerić – P. Mamić (M. Mlikota 85′), J. Pezerović (S. Vrcan 74′). Strijelci Pere Mamić (u 27. i 81. min) te Nikica Šerić (43) i Kristijan Čaglj (88).