Croatia Stuttgart sigurna u kupu, pao i PSV Stuttgart!

PSV Stuttgart – Croatia Stuttgart 1:4

6U četvrtom krugu Bezirks pokala nogometaši Croatie pobjedili su kao gosti momčad PSV Stuttgart rezultatom 4:1.

Valja istaknuti kako su igrači hrvatske momčadi prošle godine u ovom natjecanju dogurali do same završnice gdje su poraženi u finalu od TSV Weilimdorf. Upravo ta momčad u nedjelju dolazi u goste na otvaranju proljetnog djela prvenstva.

Nedjeljna utakmica bila je i prava prilika za posljednju provjeru uoči nastavka drugog dijela prvenstva i neizvjesne borbe za očuvanje statusa Bezirksligaša.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo igračima Croatije koji su svoju nadmoć nad solidnim i iskusnim protivnikom okrunili sa tri pogotka. Prvi pogodak postigao je mladi Kristijan Čagalj skrenuvši jedan ubačaj u mrežu protivnika. Nedugo za prvim pada i drugi gol i to vrlo atraktivno direkt iz kornera kada Dario Mlikota lukavim udarcem hvata suparničkog golmana na krivoj nozi. Treći pogodak postize Pezerović nakon izrađene akcije što je bio rezultat poluvremena.

U drugi dio domaćini su, unatoč s igračem manje, krenuli na sve ili ništa i kontrama pokušavali ugroziti gol Perkovića ali sve njihove nade ugasio je svojim drugim pogotkom Kristijan Čagalj tako da osim jednog pogotka nakon pogreške obrane Croatie za nešto više nisu imali ni znanja ni snage.

Na kraju možemo konstatirati da momčad Croatie spremna dočekuje nastavak prvenstva, da je sa novim igračima osjetno dobila na igračkoj širini i posebno na kvaliteti što bi trebalo donijeti i bolje rezultate koje sa nestrpljenjem očekuje vjerna publika.