Croatia Stuttgart remizirala na gostovanju u Plattenhardtu

TSVgg Plattenhardt – Croatia Stuttgart 2:2

Nakon što je u 24. kolu Croatia Stuttgart pogotkom u sudačkoj nadoknadi porazila Spvgg Möhringen rezultatom 2:1, u 25. kolu Bezirkslige Stuttgart, koje je igrano u nedjelju, 01. svibnja, hrvatska momčad iz Stuttgarta je na gostovanju kod sedmoplasiranog SPVgg Plattenhardt odigrala bez pobjednika 2:2. Igrači Croatije prikazali su dobru igru i zasluženo odnijeli kući jedan bod. Malo sreće ili malo više koncentracije nedostajalo je  da ne odnesu i sva tri. Međutim, kada se sagleda cijeli slijed događanja, neriješeno je vjerojatno najpravedniji ishod ovog zanimljivog dvoboja.

Plattenhardt je prvi došao u vodstvo u 32. minuti kada Reto Briem koristi nepažnju igrača Croatije i nakon ubačaja sa strane postiže pogodak. Ubrzo, u 39. minuti Pero Mamić lijepo poslužuju Dragana Žulja koji poravnava rezultat na 1:1. S istim rezultatom počinje i drugo poluvrijeme, ali na Croatijinu žalost već u 46. minuti Briem postiže svoj drugi pogodak i tako ponovno dovodi svoju momčad u vodstvo. U 68. minuti Petar Tomić poslao je lijepu loptu u dubinu za Dragana Žulja koji ulazi u kazneni prostor i oštrim udarcem tjera domaćeg igrača da je sam pospremi u mrežu za 2:2.

Unatoč vidljivom umoru uzrokovanom teškim terenom, igrači Croatije pokušavali su potpuno preokrenuti rezultat. No, prvo Mamić, a zatim i Tomić ne uspijevaju iskoristi izgledne prilike pred sami kraj susreta.

Croatia Stuttgart je ovim remijom došla do 18 bodova te time još uvijek drži priključak za pretposljednjim SV Vaihingenom, koji je ostao na 20 ostvarenih bodova. Iduće kolo u nedjelju, 08.svibnja Croatia ugošćuje SV Bonlanden II koji se nalazi na 9. mjestu s 29 ostvarenih bodova.

Croatia će također tijekom tjedna odigrati i polufinale kupa s SV Ümmetom. Utakmica se igra danas (utorak, 03.svibnja) u 19 i 30 sati na gostujućem terenu.

Croatia: M. Perković – A. Zovko, O. David, F. Čagalj, F. Ćosić (D. Hadžić 58′) – K. Čagalj, S. Vrcan (C) (B. Marijanović 64′), T. Lovrić, D. Žulj (J. Pezerović 71′) – P. Mamić, P. Tomić; Trener: T. Babić.

Druga momčad Croatije Stuttgart doživjela je poraz protiv također druge momčadi TSVgg Plattenhardta. Dvoboj 25. kola Kreislige B3 završio je rezultatom 2:1, a jedini pogodak za Croatiju postigao je Darijo Mlikota iz slobodnog udarca u 68 minuti.