Croatia Mainz pobjedom završila niz gostujućih avantura po široj regiji Bingena i Ingelheima

TuS Jugenheim vs. HNK Croatia Mainz | 2:6 (0:3)

croatia 1 (2)3Seriji gostovanja i brojnih kilometara, koje su igrači Croatie Mainz napravili u regiji Bingen-Ingelheim, je konačno došao kraj. Zbog slabe rasvjete na domaćem terenu, Croatia je u prvoj fazi sezone predala gotovo svim protivnicima domaćinstvo, te je od početka rujna do sada napravila čak 13. gostovanja.

Posljednju ovojesensku gostujuću utakmicu, nakon koje će hrvatska momčad u proljetnom dijelu odigrati čak 12. domaćih utakmica, igrači Croatije odigrali su u Jugenheimu protiv TuS Jugenheima, novajlije u B-Klassi. Nakon nesretnog poraza u Ockenheimu, igračima Croatije trebalo je iskupljenje. Do vodećeg zgoditka Croatie, igralo se otvorena utakmica. Igrači hrvatske momčadi opasno su prijetili iz daljine domaćem vrataru, dok su domaćini kreirali dvije stopostotne prilike koje su ipak nervozno zapucali.

U 40. minuti igrači Croatie po prvi puta kombiniraju brže i točnije te dolazi do vodećeg pogotka. Breščanović uzima loptu na krilu te istu sjajno prosljeđuje Kolaku iza leđa domaćih braniča. Kolak loptu nesebično vraća Anti Živku koji zabija svoj 12. pogodak sezone!

U zadnjim minutama prvog poluvremena Croatiji ima slobodan udarac nakon grubog prekršaja nad Filipom Ursićem. Marko Pušić sjajno matira domaćeg vratara, te Croatiji donosi visoko vodstvo od 2:0.

I kada su svi pomislili da će se s tim rezultatom otići na poluvrijeme, Kolak pravi majstoriju u kojoj iza sebe ostavlja četvoricu igrača te nesebično vraća Ursiću koji sa desetak metara udaljenosti rutinski loptu šalje u protivnički gol.

U drugom poluvremenu domaćini brzo i sretno zabijaju za smanjenje rezultata, da bi u 65. minuti Ursić nakon sjajne kombinacije vratio rezultat na +3. U 78. minuti igrač utakmice Marin Kolak zabija za potpuno zasluženih 5:1. Unatoč što Jugenheim nakon dvije minute ponovno smanjuje rezultat, Croatia dolazi do šestog pogotka kojeg postiže Ante Živko. Bio je to njegov ovogodišnji 13. pogodak.

Boje Croatije branili su: Besničanin – Vankirk, Glavinić, Pušić, Žeravica – Wirbelauer, Dujmović (od 58. m Damir Knezović) – Breščanović (od 46.m Badrov) Ursić, Živko – Kolak

Prvu od idući 12 domaćih utakmica Croatia igra u nedjelju, 09.studenog u 14:30 protiv jake momčadi VfL Frei-Weinheima, koja je na 4. mjestu na tablici.