Croatia Karlsruhe nakon velikog preokreta savladala Schielberg

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Kreisklasse C Staffel 1
SV NK Croatia Karlsruhe – SC Schielberg 3:2

NK Croatia Karlsruhe je uoči uskrsnog vikenda bila slobodna, a nakon mukotrpne pobjede u prošlom kolu protiv pretposljednjeg na ljestvici, ESG Frankonije, ovog vikenda ugostla je četvrtoplasiranu momčad SC Schielberg.
Momčad koja dolazi iz mjesta udaljenog oko 15 kilometara od Karlsruhea, suparnicima je nezgodna zbog stila igre u kojem se često ističe i provociranje.

Croatija je odlučno počela utakmicu dominiravši nad protivnikom. Već u prvih 20-ak minuta igre bilo je nekoliko zgodnih prilika za vodstvo, ali “nišani” nisu bili dobro postavljeni.

Gosti su prvi put u 21. minuti došli pred domaći šesnaesterac i odmah šokirali Croatiju i njene navijače. A iako se domaći nastavili napadati i dominirati ponovno je uslijedio šok. Nakon jedne kontre, u 40. minuti gosti iz Schielberga stigli su do visokog vodstva – 2:0.

To je bilo prvi put u sezoni da je momčad Croatija bila dva gola u zaostatku. Domaći nisu mogli vjerovati što se događa jer su cijelo vrijeme bili bolji suparnik.

Ipak, minutu prije kraja prvog poluvremena Teo Omić je majstorski pogodi iz slobodnog udarca iskosa s ruba šesnaesterca i smanjio vodstvo gostiju (1:2).

Igrači Croatije otišli su zabrinuti na odmor jer nisu iskoristili brojne prilike, a Schielberg je bio u vodstvu.

U drugom poluvremenu vidjela se velika želja domaćih da bodovi ostanu kod kuće. Već u prvoj minuti nastavka Teo Omić ponovno je namjestio nišanske sprave i savladao suparničkog vratara iz slobodnog udarca sa 20 metara. Sjajnim udarcem pogodio je sami lijevi kut, a vratar je bio nemoćan.

Grč je konačno nestao i domaći su bili rasterećeni. Bili su sve opasniji, a protivnik nije uspio pružiti otpor. Prilike su se redale jedna za drugom…

Nagrada je stigla u 84 minuti. Tomislav Maras odlično je kontrolirao loptu, ogradio se od protivnika i zabio za vodstvo – 3:2.

Do kraja susreta bilo je još prilika za igrače Croatije, a ujedno se i jedva čekao kraj susreta.

Svakako treba pohvaliti igrače Croatije koji su disciplinom i upornošću zavrijedili veliki preokret i trijumf. S tom pobjedom učvrstili su se na drugom mjestu sa 45 bodovoa i gol razlikom 69:23 u 13. uzastopnoj utakmici bez poraza.

Sljedeća utakmica je na rasporedu 10. travnja u 15 sati u gostima kod SW Mühlburga.

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević (37 min. Ante Galić), Vanja Golubić, Slaven Kriżanić, Hrvoje Jurleta, Mišel Pocrnja, Tomislav Maras, Rafo Tomić, Denis Jurić (67 min. Richard Pfannendörfer ), Teo Omić, Ivica Brkljača (55 min. Michael Brecht).

Pričuve: Marko Kralj, Michael Brecht, Ante Galić, Richard Pfannendörfer