Croatia Karlsruhe uz mnogo muke do pobjede nad slabašnom Frankonijom

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Kreisklasse C Staffel 1
SV NK Croatia Karlsruhe – ESG Frankonia 2:1

NK Croatia Karlsruhe nakon velikog derbija prošlog vikenda bila je puna samopouzdanja protiv predzadnjeg na ljestvici, ESG Frankonia. Nažalost kao što poslovica kaže “nije sve bajno kako u trenutku izgleda” tako je izgledalo logično da i Croatia lakoćom savlada pretposljednju momčad prvenstva.

No, na iznenađenje domaćih navijača Croatia na početku susreta nije imala dominaciju i kontrolu igre. Stručni stožer i gledatelji primjetili su da neće dobro ispasti ako do kraja utakmice domaći nastave tako. Nije bilo volje i trke, a Croatijini igrači djelovali su umorno.

Suparnik je to iskoristio u 25. minuti. Nakon jedne loše povratne lopte vrataru Oravcu Frankonia je povela na iznenađenje domaćih.

Pokušala se domaća momčad trgnuti nakon toga i poboljšati igru, a iako ima baš i nije uspjevalo ipak su stigli do izjednačenja, i to minutu prije kraja poluvremena.

Strijelac za 1:1 bio je 19-godišnjak Hrvoje Jurleta donijevši olakšanje svojoj momčadi.

U nastavku vidjelo se kako se Croatijini igrači više trude, pokazali su kako žele da bodovi ostanu kod kuće. Već u drugoj minuti nastavka Teo Omić bio je sam pred vratarom, ali nije usoio loptu pospremiti u mrežu.

Igra je postala življa, a opasne prilike redale su se jedna za drugom. Veliku priliku za vodstvo Croatija je imala u 70. minuti kad je Tomislav Maras srušen u kaznenom prostoru, a sudac je opravdano dosudio jedanaesterac. Ante Galić izveo je udarac sa bijele točke, no suparnički vratar majstorski je obranio njegov udarac.

Osam minuta kasnije pritisak Croatije urodio je plodom. Nakon  jednog ubacivanja sa strane suparnička obrana nije uspijela s pet metara izbaciti loptu pa je ona nesretno završila u mreži Frankonije.

Nakon toga bilo je još prigoda za igrače Croatije, ali jedva se čekao kraj susreta jer već odavno se domaća momčad nije toliko namučila s protivnikom.

Croatija se pobjedom u 12 uzastopnoj utakmici bez poraza učvrstila na drugom mjestu sa 42 boda i gol razlikom 66:21. Sljedeća utakmica na rasporedu je 3. travnja u 15 sati protiv četvrtoplasirane momčadi SC Schielberg na domaćem terenu.

Sastav Croatije: Nenad Oravec, (46. min. Marko Kralj), Krešimir Mirosavljević, Slaven Kriżanić, Hrvoje Jurleta, Mišel Pocrnja, Tomislav Maras, Denis Jurić (46. min. Toni Posenjak) Teo Omić, Ivica Brkljača, Ante Galić, Richard Pfannendörfer (46. min. Michael Brecht ).

Pričuve: Marko Kralj, Michael Brecht, Toni Posenjak