Croatia Karlsruhe pregazila Etzenrot, no mora u doigravanje za viši rang

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Kreisklasse C Staffel 1
NK Croatia Karlsruhe – TSV Etzenrot 8:0

Iako je Croatija Karlsruhe uvjerljivo savladala TSV Etzenrot (8:0) te ostvarila 20. utakmicu u nizu bez poraza, to nije bilo dovoljno za izravan ulazak u viši rang natjecanja. Preostalo je ipak doigravanje u kojem će pokušati ostvariti cilj.

Uprava i igrači ne bi trebali biti razočarani, jer ovo im je najbolja sezona u posljednjih deset godina, a čak su i iznenadili jer nitko nije računao na početku prvenstvqa da će postići takve rezultate.

Brkljača, Bandić i Golubić

Croatia je odmah od početka susreta s Etzenrotom nametnula svoju igru i zagospodarila igralištem pa je već do poluvremena napunila mrežu gostiju sa sedam pogodaka.

U drugom poluvremenu bilo je još dobrih prilika za pogotke, ali igračima je uglavnom bio u mislima ishod utakmice vodećeg VfR Ittersbacha. Jer u slučaju Croatijine pobjede, a Ittersbachova remija hrvatska momčad postala bi prvakom i tako ušla u viši rang. I većim dijelom utakmice činilo se da bi se to moglo ostvariti, ali onda je Ittersbach pogotkom u posljednjih 15 minuta ipak stigao do pobjede.

Croatija je završila sezonu na drugom mjesto sa 66 bodova (21-3-2) i gol razlikom 104:28, a predstoji joj doigravanje.

Navijači, pričuveStoga uprava i igrači pozivaju svoje vjerne članove i navijače da u četvtak 2. lipnja u 19.30 sati na neutralnom terenu (FC West, Hertzstr. 21, 76187 Karlsruhe) podrže Croatiju u utakmici doigravanja protiv VfB Grötzingena II.

U slučaju pobjede finale doigravanja održat će se 7. lipnja u 18.30 sati protiv FC Westa koji je slobodan u prvom krugu doigravanja.

Strijelci za Croatiju: 1:0 Ante Galić (3.), 2:0 Teo Omić (7.), 3:0 Tomislav Maras (8.), 4:0 Ante Galić (10.), 5:0 Pocrnja Mišel (21.), 6:0 Ivan Bandić (30.), 7:0 Tomislav Maras (40.), 8:0 Ivan Bandić (87.).

Sastav: Marko Kralj (46. min. Nenad Oravec), Vanja Golubić, Rafo Tomić (46. min. Tolić Ivan), Hrvoje Jurleta, Mišel Pocrnja, Ivica Brkljača, Ivan Bandić, Ante Galić (46. min. Toni Posenjak), Tomislav Maras, Teo Omić, Richard Pfannendörfer.