Prva momčad Croatie Griesheim uspješna u dvanaestom kolu

mirco_brandau
Trener Croatie Griesheim Mirco Brandau

U 12. kolu Kreislige A Darmstadt u Griesheimu, na igralištu Croatie, snage su odmjerili domaćin Croatia Griesheim i KSG Brandau. Susret je završio pobjedom domaće Croatie Griesheim 2-0. Bio je to susret dvaju klubova koji se bore za primat na sredini ljestvice.

Obje momčadi su ususret ušle poprilično angažirano te se od prvog sučevog zvižduka moglo zaključiti da će se raditi o uistinu neizvjesnom susretu. Ipak, nakon desetak minuta, Croatia iz Griesheima je preuzela konce igre što je rezultiralo ranim pogotkom.

Patrick je Fortanz u 18. minuti probio desni bok gostiju iz Modautala te je lijepim centar šutom našao najboljeg strijelca Croatie Griesheim Danijela Perića, koji je efektnim udarcem glavom savladao vratara gostiju.

Nakon početnog vodstva Croatie, gosti iz Modautala krenuli su još angažiranije u susret pokušavajući ugroziti vratara domaćina, ali svi njihovi napadi završavali su na razini šesnaesterca Croatie. Takav pristup gostiju iz Modautala imao je za posljedicu i pomalo grubu igru gostiju, pa je sudac u prvom dijelu susreta podijelio dva žuta katona gostujućoj ekipi.

U drugi dio obje momčadi ušle su nepromijenjenih sastava i s namjerom da osvoje sva tri boda. Croatia Griesheim je dobrom pas igrom kontrirala pomalo agresivnoj igri gostiju, što je često puta dovodilo domaće u poluprilike koje nisu bile realizirane. Gosti su zbog svoje pomalo grube igre u drugom dijelu dobili još pet žutih kartona.

Susret je ipak odlučen u 80. minuti. Igrač Croatije Razan Farag primio je kvalitetno jednu dubinsku loptu,protrčao između dva igrača Brandaua, te izbio sam pred vratara gostiju. Točnim udarcem sa nekih desetak metara Razan Farag je matirao gostujućeg vratara i slavlje na igralištu Croatie moglo je otpočeti.

Croatia je zadnjih desetak minuta znalački branila rezultat što nije spriječavalo gostujuću momčad da nastavi sa svojom grubom igrom. Tako je pred sam kraj susreta zbog dva žuta kartona iz igre izbačen jedan gostujući igrač. Zadnjim sučevim zviždukom počelo je slavlje ekipe iz Griesheima budući su učvrstili svoju poziciju u sredini ljestvice.