Lukas Blessing

Croatia Griesheim poražena od Bickenbacha, direktnog suparnika za vrh tablice

U borbi za vrh tablice Croatia Griesheim je poražena na domaćem terenu od momčadi Bickenbacha 1-0. Vjerojatno nitko od sudionika ne bi imao ništa protiv da je ukamica završila neodlučenim rezultatom, budući su obje momčadi pokazale puno taktičke discipline popraćene trkom, ipak prijelomni trenutak utakmice zbio se u 50. minuti kada je posljednji red Croatie Griesheim nepropisno  u kaznenom prostoru zaustavio jednog igrača Bickenbacha, a sudac susreta pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac bio je Maximilian Kleinsorge.

Iako u prvom dijelu nije bilo puno pravih prilika, a igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca, gledali smo dobar nogomet. Od samog početka nogometaši Croatie pokazali su više inicijatve i stvarali protisak na gol Bickenbacha. Prvu pravu priliku Croatia Griesheim je napravila u 25. minuti kada je obrambeni igrač Josip Vujica ubacio jednu dubinsku loptu i na lijevom boku pronašao Filipa Draženovića, koji odlično tuče sa nekakvih 20-ak metara, ali je greda spriječila pogodak.

SV Croatia Griesheim

I u 31. minuti odlično su kombinirali Smajović i Softić, no potonjem je lopta u posljednji trenutak skliznula sa noge pa je golman zaustavio udarac.

Bickenbach je u tim trenucima uglavnom prijetio kontranapadima i pokušavao je držati raspored stabilnim, ali nisu ozbiljnije prijetili vratima Croatie. I drugi dio je krenuo u istom ritmu kao i prvi dio. Od samog početka vidjelo se da bi jedan pogodak mogao odlučiti utakmicu budući su obje momčadi disciplinirano držale raspored i nisu puno riskirale.

Isto se i obistinilo u 50. minuti kada je posljednji red Croatie Griesheim nepropisno zaustavio jednog igrača Bickenbacha u kaznenom prostoru, a siguran strijelac je bio Kleinsorge.

Croatia Greisheim je do kraja susreta pokušala peokrenuti rezultat, prijetila preko bokova gdje su pravu muku igračima Bickenbacha zadavali Softić i Blessing, no nije bilo dobre završnice.

I kada je Croatia u potpunosti otvorila utakmicu i krenula “va bank”, odigrali su nogometaši Bickenbacha dva dobra kontra napada, ali je golman Jovianović bio na mjestu i spriječio povećanje vodstva Bickenbacha.

Ovim porazom Croatia Greisheim umanjila je šanse za borbu za naslov prvaka, ali je ostala u borbi za sam vrh tablice Kreislige A Darmstadt.

SV Croatia Greisheim: Jovanović, Vujica, Pupić, Markota, Gebreigzeher, Altuna, Blessing, Perić, Softić, Draženović, Smajović. Klupa(Loeffel, Nothnagel, Erdogan,Mlakić)