Croatia Griesheim pobjedila favorizirani Rossdorf!

DSC06140-2U 17. kolu Kreislige A Darmstadt u Griesheimu je domaća Croatia ugostila favoriziranu momčad SKG Rossdorf i upisala pobjedu od 4-3. Croatia je utakmicu dočekala u poprilično teškoj situaciji opterećena četirima uzastopnim porazima. Stoga se kao impreativ postavilo pitanje osvajanja tri boda protiv kvalitetnog protivnika sa vrha ljestvice momčadi Rossdorfa.

Susret je uistinu bio zanimljiv, pun trke, neizvjesnosti te dramatične promjene rezultata. Croatia je povela već u 14. minuti preko Blessinga da bi momčad Rossdorfa uspjela izjednačiti 45. minuti. Prvi dio je pokazao da Croatia može, kada je pristup pravi, igrati i sa najboljim momčadima lige.

Drugi dio je otpočeo u istom ritmu kao i prvi dio, te se uskoro počela odvijati prava mala rezultatska drama. Domaća Croatia je povela 2-1 u 53. minuti zgoditkom Zdilara koji je jednu loptu ubačenu sa boka pospremio u mrežu Rossdorfa. Gosti se nisu predavali te su sa dva gola Euphraimidisa u 65. i 73. minuti preokrenuli rezultat u svoju korist i bacili u očaj domaće navijače Croatie.

Situaciju na terenu i među gledateljima je popravio Igor Šegrt svojim pogotkom u 75. minuti izjednačivši rezultat na 3-3. Konačno, toliko željenu pobjedu je svojim lijepim pogotkom donio Razan Farag u 85. minuti. Jednu odbijenu loptu Farag je uhvatio na nekih 25 metara od gola Rossdorfa te dobrim udarcem pogodio gornji desni kut protivničkog gola.

Croatia Griesheim:Smith, Pupić, Banović, Blessing, Nazari, Kuhn, Farag, Madroun, Andrijević, Nothnagel, Gebirgzeher (klupa Šegrt, Zdilar)