Croatia Griesheim napunila mrežu Hellas Darmstadta

Dvostruki strijelac za Croatiu Griesheim Benjamin Softić
Dvostruki strijelac Benjamin Softić

U velikom stilu pobjedila je Croatia Griesheim pred svojim navijačima momčad Hellas Darmstadta i tako nastavila seriju dobrih rezultata. Četiri gola u mreži Hellasa dovoljno govore o nadmoći nogometaša Croatie Greisheim, no dugo je hrvatska momčad lomila kičmu Grcima.

Čitavih pola sata oprezno su obje momčadi ispipavale snage sve dok jedna lopta nije pogodila Juru Markotu u prsa, a sudac pokazao na bijelu točku. No greda se ispriječila i onemogućila vodstvo gostiju iz Darmstata. Ta situacija kao da je dodatno motivirala igrače Croatie Greisheim pa su ovi do kraja prvog dijala u 5 minuta dva puta matirali vratara Hellasa. Prvo je mrežu gostiju zatresao u 37. minuti Benjamin Softić, da bi do kraja prvog dijela Daniel Perić postavio rezultat na 2-0.

I drugi dio je krenuo pritiskom Croatie Greisheim na gol Hellasa što je urodilo plodom u 55. minuti kada je Benjamin Softić postigao svoj drugi gol na utakmici. Svi pokušaji Hellasa da ugrozi vrata Croatie Griesheim bezuspješno su završavali. Danas su sve linije Croatie Greisheim bile izbalansirane i nisu ostavljale prostor niti za najmanju pogrešku u defanzivnom dijelu igre, da bi brzim transformacijama preko bokova hrvatski nogometaši ugrožavali mrežu Hellasa.

U samoj završnici susreta jednu loše ispucanu loptu vratara Akbuluta dohvatio je Jasmin Smajović i postavio konačan rezultat od 4-0 za Croatiu Griesheim.

SV Croatia Griesheim: Scholz, Vujica, Pupić, Markota, Gebreigzeher, Altuna, Blessing, Eckert, Perić, Softić, Smajović. Klupa(Nedel, Loeffel, Erdogan, Draženović, Weller)