Croatia Griesheim ispustila pobjedu u Erzhausenu

U prvoj prvenstvenoj utakmici proljetnog djela prvenstva Kreislige A Darmstadt Croatia Griesheim je gostovala u Erzhausenu kod istoimenog kluba i odigrala neodlučeno 2-2. Imala je Croatia Greisheim dva puta vodstvo, prvo 0-1 pa nakon toga 1-2, ali borbeni i rastrčani domaćini nisu dopustili slavlje Hrvatima iz Griesheima.

Da je današnji dvostruki strijelac Razan Farag pogodio u 90. minuti ono što obično pogađa Croatia Griesheim bi odnijela sva tri boda iz Erzhausena, ovako momčad Mirca Brandaua se mora zadovoljiti bodom.

Utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme s pravom može nositit epitet prave prvenstvene. Igrao se u Erzhausenu čvrst i muški nogomet sa dosta grubih prekršaja u kojem je Croatia Griesheim mogla ostvariti više da je bilo trke i taktičke discipline.

croatia-griesheim1 Prva je u vodstvo došla Croatia Greisheim u 17. minuti kada je Smajović dobro prošao po lijevoj strani te pronašao Faraga koji glavom pogađa za 1-0. Nakon ostvarenog vodstva nastavila je Croatia Griesheim sa pritiskom na vrata Erzhausena, no gusto postavljen srednji red i jaki zadnji blok Erzhausena nije dopustio da se napadači Croatie Greisheim razmašu.

U 44. minuti susreta rezultat na 1-1 je postavio Greunwald koji je jednu loptu ubačenu sa boka pospremio u mrežu Croatie.

Drugo poluvrijeme je pripalo momčadi iz Erzhausena. Domaći su igrali angažiranije sa više trke i želje pa je golman Buljugija u dva navrata spašavao mrežu Croatie Greisheim. Sredinom drugog dijela uspjela je Croatia primiriti igru i prijetiti iz kontranapada.

U 74. minuti Perić je uspio oteti jednu loptu posljednjoj liniji obrane Erzhausena, te se sjurio u šesnaesterac, gdje je našao Faraga koji pogađa za 1-2.

Slavlje Modrih nije dugo trajalo budući je Muller već u 77. minuti iskoristio jednu grešku obrane Croatie i pogodio za 2-2.

SV Croatia Griesheim: Buljugija, Pupić, Vujica, Blessing, Markota, Gebreigzaher, Farag, M.Nothnagel, Smajović, Muhsin, Bickelhaupt. Klupa(Perić, D. Andrijević, Nazari)