Croatia Frankfurt treća na Wintercupu, kapetan Lažeta najbolji strijelac turnira

U utakmici za treće mjesto na Wintercupu u Heddernheimu, Croatia Frankfurt je savladala SGK Bad Homburg sa uvjerljivih 4:1. Ovaj put Croatiji se nije dogodio propust kao protiv Oberstedtena kad su do 50. minute vodili sa 3:0 i na kraju u zadnjoj sekundi izgubili sa 4:3. Zanimljivo je kako je isti taj Oberstedten, koji igra u dvije klase višoj ligi od Croatije u finalnoj utakmici Wintercupa bio bolji od domaćina iz Heddernheima sa 2:1 i po drugi put osvojili taj poznati turnir u Frankfurtu.

Kapean Croatije Frankfurt Mario  Lažete najbolji je strijelac Wintercupa sa 6 golova
Kapean Croatije Frankfurt Mario Lažete najbolji je strijelac Wintercupa sa 6 golova

U utakmici protiv gostiju iz Bad Homburga, koji su jesenski prvaci Kreisoberlige Hochtaunus, Croatia je ušla odlučno i bez respekta prema višem ligašu. Već u prvom poluvremenu Croatia je preko Marka Rimca i Marka Marića došla u vodstvo od 2:0.

U drugom dijelu trenerski dvojac Croatije, Danijel Konta i Andreas Schäfer tražili su punu ozbiljnost i nastavak angažmana svoje momčadi. To se i dogodilo i Croatia je u nastavku utakmice povela sa 3:0 preko kapetana Marija Lažete, koji je sa šest zgoditaka ujedno i najbolji strijelac Wintercupa.

Igrački razbijeni gosti iz Bad Homburga do kraja su uspjeli smanjiti rezultat na 3:1 da bi konačnih 4:1 postavio Ivan Duvnjak.

Croatia: Jurić, Bešlić, Hrvoje Drlje, Andric, Šandrk, Lažeta, Marić, Rimac, Amanadisis, Matić, Stipe Vidović. Jos u igrali Soldo, Miro Drlje i Duvnjak.

Iduću pripremnu utakmicu Croatia igra u nedjelju, 12.veljače u 17,00 sati u svom Heddernheimu protiv momčadi VFR Bockenheim.