Kristić je zabio prvi zgoditak za Croatiju Bochum

Croatia Bochum pobjeđuje i sa pričuvama

Cro Bochum -DJK Wattenscheid II  2:0

Croatia iz Bochuma ostvarila je značajnu pobjedu u zaostaloj, inače posljednjoj, utakmici jesenskog dijela prvenstva. Na svom terenu pobjedili su DJK Wattenscheid rezultatom 2:0. Pobjeda je posebno značajna jer je Croatiji falilo čak 7 standardnih igrača. Oni su utakmicu propustili radi ozljeda ali i zbog putovanja u domovinu za vrijeme božićnih blagdana.

Pričuvni igrači pokazali su da su vrijedna zamjena, a posebno su  kvalitetno organizirali obranu ne dozvoliši gostima da se približe njihovu golu. Gosti su u prvom dijelu utakmice bili opasni jedino iz prekida. Ali i to bez uspjeha.
Nakon nekoliko poluprilika, Croatia u 15. minuti dolazi u vodstvo. Pavlović šalje dugu loptu na sam rub šesnesterca koju Topalović izvrsno spušta glavom za Kistića a on sa lakoćom loptu posprema u gol. Nakon vodstva, Croatija je imala i nekoliko izglednih prilika ali su mreže ostale netaknute.

U drugom dijelu događanja na terenu su bila kao i u prvom. Nakon desetak minuta igre Croatia dolazi do drugog pogotka. Kristić probija stranu te precizno šalje loptu u peterac gdje sam stoji Grmača i pogađa za 2:0. Do kraja utakmice još su se istakli vratari obje momčadi ali mreže su ostale netaknute.

-Danas smo imali velike probleme u nedostatku kadra. Nedostajalo je čak sedam standardni igrača pa sam sa pomoćnim trenerom Brankom Berićem morao čitavu momčad promjenit kao i način igre. U prvim minutama bili smo nervozni. Tek nakon što smo u 15. min zabili gol, preuzeli smo kontrolu igre na terenu. Zadovoljni smo cijelom utakmicom i rezultatom te pokazali da i u ovom sastavu možemo odigrati disciplinirano. Po prikazanom mogli smo još koji gol više dati, rekao je trener D.Ružić.

Sasatav momčadi: D. Pavlović, M. Pavlović, R .Peanović, D. Ruzić, B. Kvasina, S. Tadić, I. Stojčević, D. Grmača, A. Topalović, M. Kristić , L. M. Sakaria, M. Antunović , D. Miletić , T. Tomić.