Croatia Bietigheim ostvarila i četvrtu uzastopnu pobjedu

FC Mezopotamya Bietigheim : NK Croatia Bietigheim 0:6 (0:3)

S0607402 (2) U Kreisligi B Enz/Murr Grupa 9, Croatia niže pobjedu za pobjedom. U nedjelju je pala i Mezopotamya. Očekivano i zasluženo hrvatska momčad odnijela je sva tri boda. Od prvog kola, kada je zasjela na prvo mjesto, s gol razlikom od  plus 31, hrvatska momčad je na vrhu tanblice. Bijelo-crveni iz Bietigheima, koji su u nedjelju su istrčali u crnim dresovima, prezentirali su tehnički i trkački dotjeranu igru kojom nisu dopustili domaćinima da se razmašu. Doduše, u prvih dvadesetak minuta, Mezopotamya je nešto pokušavala, ali plijen nije uspjela uhvatiti. Sabljo, Yilmaz i Kaya su ih otraga čekali, ne dopustivši protivnicima opasnije ugroziti Borisa Pavića koji je na vratima zamjenio Balabana.

Ljepota nogometne igre koju je prezentirala hrvatska momčad bila je sastavljena od točnih i tečnih dodavanja. Na prvi gol se nije dugo čekalo. U 26. minuti najbolji strijelac Croatie Alen Lehečka na asistenciju Cervonea matira istrčalog vratara domaćina (na slici). Deset minuta kasnije strijelac za 2:0 je ponovno Lehečka, a sa samim zviždukom suca za poluvrijeme udarcom glavom mrežu domaćina pogađa i Stipe Rodin.

U drugom poluvreme Croatia nastavlja istim stilom, organizira dobro smišljene napade i ubire sve više pljeska od stotinu i dvadesetak gledatelja.
U 62. minuti već je 4:0. Lehečka iz slobodnog udarca pogađa kut vratnice, od koje se lopta odbija i udara tik iza gol-linije. Stipe Rodin i Raffaele Cervone zaokružuju potom pola tuceta u mreži domaćina. Veću pobjedu hravtske momčadi spriječio je domaći vratar Anuszkiewicz, koji je boksanjem izvadio nekoliko topovskih udaraca nogometaša s hrvatskim grbom (Sabljo, Lehečka, Rodin, Zorko, Wahl). Na kraju susreta domaći igrači i njihovi navijači nisu se ustručavali zapljeskati hrvatskim nogometašima na pobjedi.

NK Croatia Bietigheim je nastupala u sastavu: Pavić, Yilmaz, M. Kaya,Sabljo, Lehečka, Wahl, Rodin, Zorko, Cervone, Cucchiara, S. Kaya. Još su igrali: Križić, V. Galović, Mihaljević, Grubešić.

Iduća utakmica se igra u nedjelju 20. rujna u 15.00 sati kada Croatia dočekuje grčku momčad SV Hellas 94 Bietigheim. Za tu utakmicu uprava Croatie Bietigheim će, več drugu godinu za redom, djeliti navijačima Brošuru Croatije (Stadionheft) koja sadrži više od pedeset stranica. Brošura će se navijačima djeliti besplatno na svim domačim utakmicama.

Text i snimke: Antun Igrec