CRO SOKOLI Zasluženo do jesenskog naslova

Cro Sokoli Aachen – Universitäts-SC Aachen  5:2 (2:0).

Cro Sokoli su u zaostaloj prvenstvenoj utakmici petnaestoga kola na domaćem igralištu uvjerljivo pobijedili momčad Universitäts-SC Aachen  sa 5:2 (2:0) i tako postali jesenski prvaci.

Na samom otvaranju utakmice obje su momčadi bile prilično suzdržane pa u prvih desetak minuta nije stvorena nijedna ozbiljnija prilika. Sokoli su polako gradili igru i terensku premoć što je rezultiralo vodstvom u 27. minuti. Weber je iz kornera pogodio  Trogrlića kojemu udarac gostujući vratar brani, ali odbijenu loptu posprema Pavlović u mrežu za 1:0. Pred sam kraj prvoga dijela utakmice Sokoli povisuju rezultat. Vratar Okanović je dugom loptom uposlio Hrgotu, koji sam izbija pred gostujućeg vratara i pogađa za 2:0.

U drugom dijelu gosti su imali velikih problema zaustaviti danas raspoloženi dvojac Hrgota-Pavlović. Nakon petnaestak minuta igre  Hrgot u kaznenom prostoru upošljava Pavlovića koji povisuje rezultat na 3:0. Sokoli su u nastavku igrali iz sigurne obrane i odlučili utakmicu u 76. minuti. Hrgota je ubacio loptu na Cvitića koji lijepim volejom pod prečku zabija za 4:0. Gosti se ipak ne predaju i samo nekoliko minuta kasnije smanjuju rezultat na 4:1. U 85. minuti je Cvitić izveo slobodni udarac s desne strane i pronašao Hrgotu u šesnaestercu koji zabija glavom za 5:1. Do kraja utakmice su gosti postigli još jedan pogodak za konačnih 5:2.

Cro Sokoli, koji imaju najbolju obranu i najbolji napad lige, su sada nakon ukupno šesnaest odigranih kola vodeća momčad na ljestvici s 34 bodava te imaju tri boda prednost nad drugoplasiranom momčadi SV Eilendorf III.

-Osjećaj da ćemo prizimiti na prvom mjestu je za mene, ekipu i cjeli klub nakon toliko godina prekrasan. Ipak to nije nikakvo iznenađenje jer sam došao u klub sa ciljem da uđemo u višu ligu, a to sam na početku sezone igračima i upravi  najavili. Zato uvijek držim da je dobar trening i disciplina tajna uspjeha.

Imamo kvalitetu da ostanemo na prvom mjestu jer imamo dobre i mlade igrače koji daju sve od sebe-rekao nam je Andrija Paradis, trener Sokola.

Strijelci za Sokole 1:0 Ivica Pavlović (27.), 2:0 Ivan Hrgota (44.), 3:0 Ivica, Pavlović (60.), 4:0 Ivo Cvitić (76.), 5:1 Ivan Hrgota (85.)

Cro Sokoli: Ibrahim Okanović, Danijel Jurić, Bernard Šarić, Marko Nikolić, Marko Gašparović (od 74. min M. Bilandžić), Siawasch Kabuli, Boris Trogrlić (od 58. min I. Cvitić), Ivica Pavlović, Cayan Zenk (od 90. min D. Klarić), Hartmut Weber, Ivan Hrgota