Foto Hina

Bundesliga: U sedam susreta postignuta 32 gola

Sjajno 23. kolo njemačkog nogometnog prvenstva nastavljeno je golijadom u Moenchengladbachu gdje je Borussija pobijedila Schalke 4-2.

Schalke se odlično držao u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 1-1, no gosti su potonuli u nastavku kada su u razmaku od 64. do 76. minute primili tri gola. U samoj završnici Schalke je tek ublažio poraz.

Strijelci za Borussiju bili su Fabian Johnson (28, 64), Oscar Wendt (67) i Raffael (76), dok su golove za Schalke zabili Nabil Bentaleb (38-11m) i Leon Goretzka (82).

U šest subotnjih utakmica postignuto je ukupno 28 golova, a petak na jednom susretu četiri gola, pa je za sada prosjek ovog kola sjajnih 4,5 golova po susretu.

Borussia Dortmund je deklasirala Bayer Leverkusen 6-2, dok je Hoffenheim slavio protiv Ingolstadta 5-2 uz jedan pogodak hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića. Uvjerljiv je bio i Bayern koji je na gostovanju pobijedio Koln 3-0.

Nakon nekoliko neuvjerljivih nastupa Borussija je napokon proigrala pobijedivši ‘apotekare’ čak 6-2. Bayer je u dva navrata imao gol zaostatka (1-2 i 2-3), no u posljednjih 13 minuta primio je tri gola za težak poraz.

Strijelci za Borussiju bili su Ousmane Dembele (6), Pierre-Emerick Aubameyang (26, 69), Christian Pulisic (77), Andre Schuerrle (85-11m) i Raphael Guerreiro (90+2), dok su golove za Bayer zabili Kevin Volland (48) i Wendell (74). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer.

Uvjerljiv je bio i Hoffenheim koji je pobjedom 5-2 protiv Ingolstadta ostao u utrci za treće mjesto koje drži momčad iz Dortmunda. Pola sata prije kraja utakmice gosti su čak vodili 2-1, no od tada se Hoffenheim probudio. Domaćin je u posljednjih 30 minuta zabio četiri gola za uvjerljivo slavlje.

Strijelci su bili Sebastian Rudy (17), Adam Szalai (62, 79,) naš Andrej Kramarić (77) i Benjamin Huebner (88), dok su golove za Ingolstadt zabili Almog Cohen (38) i Niklas Suele (60-ag). Bio je to Kramarićev sedmi gol ove sezone.

Aktualni prvak i lider prvenstva Bayern je rutinski odradio posao kod Kolna pobijedivši 3-0 golovima Javia Martineza (25), Juana Bernata (48) i Francka Riberyja (90).

Na ljestvici vodi Bayern sa 56 bodova, RB Leipzig je drugi sa 49 bodova, dok Borussija Dortmund na trećoj poziciji ima 43 boda. Slijede Hoffenheim sa 41 i Hertha sa 37 bodova.

REZULTATI:
Borussia Moe.- Schalke 04      4-2 (Johnson 28,64, Wendt 67, Raffael 76 / Bentaleb 38-11m, Goretzka 82)
Borussia D. - Bayer Leverkusen 6-2 (Dembele 6, Aubameyang 26,69, Pulisic 77, Schuerrle 85-11m, Guerreiro 90+2 / Volland 48, Wendell 74)
Hoffenheim - Ingolstadt        5-2 (Rudy 17, Szalai 62,79, KRAMARIĆ 77, Huebner 88 /Cohen 38, Suele 60-ag)
Koln - Bayern Munchen          0-3 (Martinez 25, Bernat 48, Ribery 90)
Werder Bremen - Darmstadt      2-0 (Kruse 75-11m,90+2)
Mainz - Wolfsburg              1-1 (Cordoba 24 /Gomez 20)

U petak:
Augsburg - RB Leipzig          2-2 (Stafylidis 19, Hinteregger 60 /Werner 25, Compper 52)