Ante Rebić (lijevo) zabio je u 17. minuti pogodak za vodstvo Eintrachta / Foto/Frnix Magazin

Branimir Hrgota bio je junak Eintrachtove pobjede protiv Mainza sa 3:0

Hrvat koji brani boje reprezentacije Švedske, Branimir Hrgota bio je junak pobjede Eintrachta protiv Mainza od 3:0. Strijelci za Eintracht su bili Branimir Hrgota (18. i 85.) i 18. godišnji Aymane Barkok (75.). Novom pobjedom, Eintracht je nastavio ovogodišnji niz bez poraza pred svojom publikom.

sastaviPoznati Rhein-Main-Derby odavno nije pružio ovakvu dobru i zanimljivu igru. U utorak uvečer na Commerzbank Areni momčad Nike Kovača u svemu je bila bolja u odličnoj utakmici u kojoj su frankfurtski Orlovi golovno razbili goste iz Mainza.

Mora se priznati da je i Mainz imao svojih izrazitih prilika ali, uz odlične intervencije domaćeg vratara, strijelci iz Mainza nisu bili na razini. Usto, Mainz je od 55. minute igrao bez J.Cordobe koji je dobio crveni karton zbog udaranja laktom.

Na kraju je rezultat mogao biti i veći u korist domaćina. U redovima Eintrachta briljirala su dvojica Hrvata: Branimir Hrgota bio je igrač odluke, dok je Ante Rebić, koji je igrao do 67. minute, bio prava napast i naopasniji napadač Eintrachta za obranu gostiju iz Mainza.

Hrvatski trener Niko Kovač može biti više nego zadovoljan igrom svoje momčadi, koja se ovom pobjedom ponovno vratila među vodeće momčadi prvenstva.

Nakon nepotpunog kola, Eintracht je treći na tablici .