Branislav Glamočanin srušio prvoplasirani Kalbach za pobjedu Croatije Frankfurt

FC Croatia Frankfurt : FC Kalbach II 2:1 (0:0)

Croatia I Frankfurt       Foto FenixZgodicima Branislava Glamočanina, Croatia Frankfurt nanijela je prvi poraz u proljetnom

Branislav Glamočanin stigao je u Croatiju u zimskom prijelaznom roku

dijelu prvenstva prvoplasiranoj momčadi Kreisklase A Frankfurt Nordwest. Bila je to vrhunska predstava hrvatske momčadi koja je u svemu nadvisila Kalbach, kojeg je od većeg poraza spasio izvanredni vratar.

Pogotovo je gostujući vratar briljirao u prvom poluvremenu kada je izvadio nekoliko naizgled neobranjivih šuteva raspoloženog kapetana Marija Lažete i, za gostujuću obranu, neuhvatljivog napadača Branislava Glamočanina.

Na sreću Croatije, vratar gostiju pogriješio je u 58 minuti kada mu je izmakla okrznuta lopta od njegova obrambenog suigrača, a koju je iz daljine u kazneni prostor ubacio Stipe Vidović. Brzi Glamočanin utrčao je i iskosa zakucao loptu u mrežu. Nastavak utakmice donio je grčevitu borbu u kojoj gosti nisu prezali ni od grubosti, a najviše nakon neuspjeha pred obranom Croatije.

Hrvatska momčad okrunila je svoju bolju igru novim zgoditkom Glamočanina u 78. minuti nakon odlične akcije Lovrića sa kapetanom Lažetom. Lažeta odlično upošljava Glamočanina koji po drugi put savladava nemoćnog vratara gostiju. Shvaćajući da će doživjeti prvi poraz, gostujući igrači igraju sve grublje. Igrači Croatije uzvraćaju. Najneoprezniji je bio Jurišić koji nakon oštrog starta dobiva drugi žuti i crveni karton.

U zadnjoj minuti utakmice gosti smanjuju i ublažuju zasluženi poraz. Slavlje igrača i navijača Croatije nastavljeno je i nakon utakmice. Croatia je novom pobjedom stigla do četvrtog mjesta na tablici. Croatia: Jukić, Stipe Vidović, Soldo (od 81.Kiseli) Livajić (od 84. Amanatidis), Jurišić, Puljić, Nikola Lažeta, Mario Lažeta, Lovrić, Zubac, Glamočanin (od 80. Bračić)
Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju 28. veljače kad gostuju kod Trükgücü FFM. Druga momčad igra u 12:30 a pra u 14:30 sati. Adresa je: Sportanlagen Gallus, Sondershausenstraße 7-9, 60326 Frankfurt

Fenix/ Stanislav Konta / Foto: Mile Kelava