Zgoditkom u 86. minuti Ante Peko donio bod Posavini Frankfurt s gostovanja kod SC Weißblau

SC Weißblau Ffm – FC Posavina Frankfurt  1 : 1 (1:0)

U zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva Kreisoberige, Posavina Frankfurt je izvukla bod na gostovanju kod SC Weißblau.U prvom poluvremenu obje momčadi su igrale otvoreno stvarajući prigode pred protviničkim vratima. Sve do pred sami kraj prvog poluvremena obrana Posavine je igrala na visokoj razini. A onda je uslijedilo loše postavljanje Marija Pejića koji pravi prekršaj u sudac svira udarac s 11. metara. Weißblau je tako poveo sa 1:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Posavina je bila puno bolja. Velike prilike su najprije imali Dragan Budimir i Marko Sudić te potom i Marko Lušić ali je vratar domaćina odlično reagirao. Ipak hrvatska momčad je izjednačila u 86. minuti kada Ante Peko zabija za izjednačenje 1:1. Do kraja utakmice Matej Marković je spašavao svoju momčad u dva navrata prefekto braneći svoju mrežu.

Igrači Posavine, kao i trener Pero Bošnjak te predsjednik kluba Marko Pavić s radošću su dočekali kraj utakmice kao i ovog dijela prvenstva koje je bilo uspješno za FC Posavinu, novog člana Kreisoberlige Frankfurt. U nastavku sezone Posavina će nastojati ostvariti svoj ranije zacrteni cilj a to je plasman među prvih 6 momčadi te jake frankfurtske lige.

Nastavak prvenstva Posavina će dočekati na 7. mjestu sa osvojenih 28 bodova iz 19 utakmica (8 pobjeda, 4 neodlučene i 7 poraza).

Sastav Posavine: Matej Marković – Mario Pejić, Marko Sudić, Matija Živković, Ante Peko, Danijel Koturić (C), Ivan Božić, Mato Dukić, Dragan Budimir, Marin Bago i Franjo Oršolić. S klupe u igru je ušao Marko Lušić. Pričuvni vratar bio je Danijel Pavić.

Druga momčad Posavine je nakon dvije uzastopne pobjede u nedjelju doživjela poraz kod 3. plasiranog TSG Nieder – Erlenbach II rezultatom 5:3. Strijelci za Posavinu su bili: . Nakon 19. kola Posavina II zauzima 6. mjeso na tablici.