Najzaslužniji za pobedu Posavine Frankfurt strijelac Miroslav Baotić i vratar Nikola Vincetić / Foto: Fenix - D.Pavić

Zgoditkom Miroslava Baotića Posavina Frankfurt pobijedila Concordiu – za ostanak treba još pobjeda protiv Makkabia

U zadnjoj ovosezonskom prvenstvenoj utakmici pred domaćom publikom Posavina Frankfurt je ubilježila vrijednu pobjedu na domaćem terenu protiv šestoplasirane Concordie sa minimalnih 1:0. U prvom dijelu utakmice se pretežno igrala u sredi terena, tako da nije bilo puno prilika. Tek jednu ozbiljniju je imao Danijel Koturic koji se vratio u sastav nakon ozljede.

Nakon poluvremena Posavina je žešće počela napadati i stvarati priliku za prilikom. Takva igra urodila je zgoditkom kojeg u 61. minuti postiže Miroslav Baotić iz kaznenog udarca za 1:0. Nakon vodstva Posavine, gosti su imali nekoliko prilika ali se na vratima hrvatske momčadi iskazao vratar Nikola Vincetić.

Zadnje minute utakmice Posavina je igrala na vrijeme kako bi sačuvala tri važna boda.

Nakon pobjeda izravnih konkurenata za opstanak u Kreisoberligi Frankfurta, Posavina i dalje stoji na 14. poziciji koja bi zasada značila relegaciju. No dosta toga ovisi koliko klubova ispada iz više lige. U slučaju da se FV Hausen spasi u gornjem rangu, Posavina ostaje u KOL Frankfurt ili da zadnju utakmicu pobjedi u gostima kod Makkabia FFM te da izravni konkurent Blau-Gelb ne pobjedi Weiß-Blau.

Sastav: Posavina Frankfurt: Nikola Vincetic – Ivan Vorgic, Marijo Vorgic, Matija Zivkovic, Mario Pejic – Ante Peko, ( od 62. Stjepan Piljic), Mato Djukic, Mario Krajina, ( od 46. Franjo Orsolic), Marin Bago (C) – Danijel Koturic, ( od 64. Marko Kalajica), Miroslav Baotic. Klupa za pričuve: Dario Iljazović (ETW), Patrik Udovicic.

Druga momčad Posavine je nakon dvije pobjede porazena od Concordije II sa 1:2. Drugoj momčadi je nedostajalo 5-6 igrača kojih su povrijedeni ili u domovini. Pogodak za Posavinu II je postigao Dario Iljazovic u 84. minuti.

Nakon Praznika u nedjelju (Pfingsten), igra se zadnje, 32. kolo KOL-a kada u nedjelju 27. svibnja kada obje momčadi Posavine gostuje kod momčadi Makkabi Frankfurt. Uprava i igrači Posavine pozivaju navijače da dođu na igralište TuS Makkabi Frankfurt i podrže svoju momčad u borbi za opstanak. Utakmice se igraju u 13:00 i u 15:00 sati.