Zagrebaši do velikog boda protiv Lisica iz Berlina, blistao Ivić

Filip Ivić bio je junak sa 22 obrane

zagrebco

Rukometaši Zagreba u prvoj utakmici na Sparkassen kupu, pripremnom turniru u Ehingenu, odigrali su neriješeno s Füchseom iz Berlina (29:29). Velik je to uspjeh za mladu momčad hrvatskog prvaka protiv pete momčadi Bundeslige iz prošle sezone.

Nijemci su na poluvremenu vodili 15:12, a Zagrebaši su se vratili u nastavku, prvenstveno zahvaljujući sjajnim obranama Filipa Ivića (ukupno 22). Pred kraj je momčad trenera Borisa Dvoršeka čak i vodila 26:23, no završilo je neriješeno.

Najefikasniji u redovima Zagreba bili su Zlatko Horvat i Luka Stepančić s po šest postignutih pogodaka

Dodajmo kako su Lisice bile znatno oslabljene jer zbog ozljeda nisu nastupili Denis Špoljarić i Bartolomiej Jaszka.

U drugoj utakmici u skupini A, Zagreb će danas u 15 sati igrati protiv francuskog Chamberyja za kojeg nastupaju i Hrvati Jerko Matulić, Damir Bičanić i David Miličević.