Zagreb iz Dortmunda jesenski prvak, u sučevoj nadoknadi Hrvati propustili realizirati jedanaesterac

Zagreb iz Dortmunda osvojio je bod u derbiju kola protiv drugoplasiranog Evinga odigravši 2:2. I taj bod bio je dovoljan da hrvatski nogometaši ostanu na čelnoj poziciji prvenstvene ljestvice i budu jesenski prvaci u Kreisligi A.

Eving je bio samo bod iza Zagreba pa je ova utakmica privukla dosta pozornosti i veliki broj gledatelja koji su se u velikom broju došli bodrit svoju momčad. Sam derbi opravdao je sva očekivanja te pružio gledateljima 4 gola i neizvjesnost do samog kraja utakmice.

Gosti su u utakmicu ušli mnogo bolje te nakon 12. minute igre već su vodili sa 1:0. Na samom početku utakmice se vidjelo kako se radi o ozbiljnom protivniku koji nije došao samo braniti se nego sa namjerom da preuzme vrh ljestvice.

Ipak Zagreb je uspio povezati konce na terenu i u vrlo kratkom vremenu okrenuti utakmicu u svoju korist.
U 23.minuti Kljaljić pogađa za poravnanje a samo 5 minuta kasnije najbolji strijelac Zagreba Valentino Mazreku pogađa za vodstvo hrvatskog kluba. Tim rezultatom od 2:1 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu nakon 15 minuta igre gosti su uspjeli poravnati rezultat. Igra na terenu je bila izjednačena. Borilo je bila žestoka pa je na trenutke u želji da se igrači domognu lopte bili i pregrubi. Sudac je pokušavao smiriti strasti žutim kartonima. Podjelio je čak 11 žutih karton, od kojeg je jedan bio žuto-crveni za Eving.

Taj crveni karton podjeljen je u zadnjim trenucima susreta, kada je isključen igrač Evinga te dosuđen jedanasterac za Zagreb.
Najstrožu kaznu izveo je Valentino Mazreku ali njegov udarac je zaustavio odlični vratar gostujuće momčadi.

Za NK Zagreb Dortmund su nastupili: M.Karas, S.Dodig, J. Vidović, E.Kljajić, M.Burazin, V.Klasić, A.Delalić, R.Grbavac, M.Kožul, H.Dinel(od 63.J.Živković), V.Mazreku.