ZA PAMĆENJE: Vratar Zorica i 10 Jozinovića u prvoj postavi Hajduka

Ni dosadna kiša nije spriječila više od 200 pristalica novog A Kreisligaša Hajduka iz Villingena da dođu u subotu na nesvakidašnju utakmicu svog kluba. Naime, u Hajduku su još davno najavili ako (na vrijeme) osvoje naslov prvaka u B Kreisligi u zadnjoj će utakmici nastupiti s 10 Jozinovića.

-Mi smo jako ponosni na naše Jozinoviće, bez kojih naš klub nikada nebi bio tako uspješan. Ovom smo utakmicom im se željeli zahvaliti i pokazati koliko ih cijenimo, a našim navijačima napraviti spektakl kakav se rijetko viđa.-Rekao je predsjednik Hajduka Ivan Ivičević.

Utakmicu sa SV Ewatingen su počeli u sastavu Ivan Zorica na vratima a ispred njega: Mato, Mladen, Zvonko, Hrvoje, Ivica (kapetan), Mate, Tomislav, Josip, Ilija i Boško. Svi Jozinovići, braća, sinovi, rođaci…
Braća Mato (54), Mladen (52) i Zvonko (47) su u klubu od prvog dana (2000. godine) a prije 10 godina su prestali aktivno igrati.

U drugom su poluvremenu u igru ušla još trojica zasluženih članova, Mato Rimac (donedavni predsjednik), Josip Rajić i Deennis Gonner.

Utakmica je okončana 3:1 pobjedom Ewatingena, strijelac za Hajduk je bio Ivica Jozinović u 29. minuti. I uz poraz Hajduk je prvak s četiri boda više od drugoga.

Poslije utakmice je upriličeno pravo narodno veselje, za glazbu i odličan ugođaj se pobrinui Stjepan Vorih, predsjednik kuglača Hrvatske iz Schwenningena. Vorijev sin Ivan je jedan od igrača Hajduka.

Fenix/ Bono Žepić,  Foto:Martin Pešić