Vratar Frano Dukić spasio Croatiju Zürich od poraza

NK Croatia Zürich – FC United (0:1) 1:1

NK Croatia se opet sastala sa momčadi iz samog vrha tablice, koja je ulagala velike napore za ulazak u drugu ligu, ali bi to nakon odigrane utakmice sa Croatijom mogao biti ponovni cilj Uniteda za sljedeću sezonu.

Igrači Croatije znali su što ih očekuje, jer je United snažna momčad koja ništa ne prepušta slučaju. Agresivna i čvrsta igra obje momčadi uz mnogo propuštenih prilika obilježile su prvo poluvrijeme do 45. minute kada United dolazi u vodstvo od 0:1.

Ivan Dukić
Ivan Dukić

U drugom djelu NK Croatia je napadala ne bi li došla do izjednačenja, ali je propustila previše prilika. Istovremeno s druge strane bilo je burno pred vratima Croatije, ali je vratar Frane Dukić uvijek izlazio kao spasitelj. Nekoliko puta su se napadači Uniteda nalazili sami pred Dukićem, ali on je sve njihove udarce uspješno obranio.

U nekim situacijama je i obrana Croatije pomagala vrataru i blokirala neugodne udace, koje je publika već vidjela u mreži.

U 68. minuti Ivan Dukić poravnava rezultat i vraća utakmicu na sam početak. To nije odgovaralo Unitedu jer bi se pobjedom sasvim približio vodećoj FC Srbiji. Napadi su samim time postajali žešći, ali su ih vratar i obrana do kraja utakmice uspješno odbijali.

Napad NK Croatije imao je nekoliko odličnih udaraca na vrata Uniteda, ali nije bilo uspjeha. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

NK Croatia je nakon susret bila zadovoljna neriješenim rezultatom protiv snažnog protivnika.

Sastav NK Croatije: F. Dukić, D. Crnković, A. Jukić, M. Vundač, D. Dežić, S. Laštro, S. Blažanović (C), L. Antolković, M. Vučur, D. Komin, M. Prskalo.

Još su igrali: A. Vukadin, V. Zrno, D. Perković, I. Dukić.

Trener: Robert Čurić