VIDEO Salzburg se ‘poigrao’ s Bayernom, a Žulj postigao pogodak

Iz ove utakmice moramo izvuči pouku, kazao je Guardiola

Bayern München doživio je težak poraz pred 30 tisuća gledatelja na Red Bull Areni u prijateljskom ogledu s RB Salzburgom (3:0). Bavarci su nastupili u kombiniranom sastavu bez nekih zvijezda poput Riberyja, Robbena…, a koliko su nedostajale posebno se vidjelo u prvom poluvremenu kad je jesenski prvak austrijske Bundeslige postigao sva tri pogotka.

Mane je u 13. minuti doveo domaće u vodstvo, a Soriano je u 20. minuti iz jedanaesterca povećao prednost. Svoj drugi pogodak otkad je stigao u RB Salzburg postigao je Robert Žulj, mladi austrijski reprezentativac hrvatskih korijena.

Žulj je odigrao prvo poluvrijeme dok je za bavarski sastav od 46. minute nastupio Mario Mandžukić.

– Salzburg je igrao mnogo bolje nego mi i iz ove utakmice moramo izvuči pouku, kazao je trener Bayerna Pep Guardiola koji je danas proslavio 43. rođendan.

Dodajmo kako je i bundesligaš Nürnberg na pripremama u Andaluziji stigao do treće pobjede. Nakon Steaue (5:1) i Luzerna (2:1), momčad Gertjana Verbeeka savladala je švicarski Grasshoppers 1:0 i to pogotkom Josipa Drmića, Švicarca hrvatskih korijena, u 86. minuti. Drmić je odigrao cijeli susret za Nürnberg.

HSV je na svojoj Imtech Areni također pobijedio švicarsku momčad i to Basel (4:2). Za Hamburžane su igrali i hrvatski reprezentativci Milan Badelj (do 84. minute) i Ivo Iličević (do 64. minute).

Köln, jesenski prvak druge Bundeslige, u svom prvom nastupu u novoj godini, bio je bolji od njemačkog prvoligaša Schalkea (2:1). Za Köln je od 46. minute nastupio i Mato Jajalo.

>>Filipović: Oduševljen sam Bayernom, a vjerujem da su i oni samnom