VIDEO Perišić ‘krivac’ za pogodak Vukova, HSV s Badeljom i Iličevićem stradao u gostima

Wolfsburg i HSV dvama porazima ušli u nastavak prvenstva

Vrlo dobra izdanja s kraja jesenskog dijela prvenstva Wolfsburg ne uspjeva ponoviti i u drugom dijelu sezone. Naime, pobijeđen je i u 19. kolu i to u vrlo važnom susretu u borbi za 4. mjesto Bundeslige koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Vukovi su pali na gostovanju kod Schalkea (2:1), a koban je bio Boateng koji je prvo asistirao za pogodak Santane u 9. minuti da bi u 81. i sam postigao odlučujući pogodak.

Wolfsburg je u 65. minuti pogotkom Arnolda privremno tek poravnao rezultat. Pogodak je postigao nakon obrane vrata koji je odbio loptu poslije udarca hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića. On je odigrao cijeli susret dok je Ivica Olić napustio igru u 59. minuti.

Još je gore u nastavak prvenstva krenuo HSV čija kriza traje već pet utakmica, od 7. prosinca, u kojima nije okusio slast pobjede. Teško je stradao i kod Hoffenheima (3:0) te se nalazi u opasnoj zoni gdje prijeti ispadanje iz lige. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Hamburžane i dobio žuti karton dok je Ivo Iličević zaigrao od 57. minute.

Dodajmo i kako je vratar Dario Krešić pobjedu svoga Mainza nad Freiburgom (2:0) odgledao sa klupe za pričuve.

Rezultati današnjih utakmica 19. kola: Hannover – Borussia Mönchengladbach 3:1 (Rudnevs 57, Diouf 82, 90/Mlapa 84), Schalke – Wolfsburg 2:1 (Felipe Santana 9, Boateng 81/Arnold 65), Bayer – Stuttgart 2:1 (Kießling 26, Derdiyok 84/Leitner 12), Hoffenheim – Hamburg 3:0 (Firmino 4, Süle 44, Beck 61), Mainz – Freiburg 2:0 (Joo-Ho Park 24, Ja-Cheol Koo 86), Augsburg – Werder 3:1 (Werner 11, Altintop 49, Hahn 55/Callsen-Bracker 3-ag).

Poredak: Bayern (-1) 50 bodova, Bayer 40, Borussia D. 36, Schalke 34, Borussia M. 33, Wolfsburg 30 bodova… (ha)