(VIDEO) Od 8. minute s 10 igrača Croatia Karlsruhe stizala minus od jednog gola te na kraju slavila s 2:1

NK Croatia Karlsruhe – FV Linkenheim II 2:1

U 12. kolu Podsavez Badischer Fußball Verband Mittelbaden Kreis Karlsruhe Kreisklasse B Staffel, Croatia Karlsruhe je sa 10 igrača pobijedila 12. plasiranu momčad prvenstva sa tijesnih 2:1.

Croatia je započela utakmicu bez vratara Oravca i kapetena Mirosavljevića koji su na odmoru, Brkljače koji je poslovno odsutan te ozlijeđenog Matešića. Samo što se krenulo sa centra vidjelo se da Croatija žudi za pobjedom na teškom potopljenom terenu i nije imala straha od gostujuće momčadi.

Ali već u 8. minuti igre gosti dugom loptu prebacuju preko obrane Croatije, gostujući napadač stiže do lopte prije vratara Kralja koji ga nes(p)retno ruši a sudac bez razmišljanja vadi crveni karton i isključuje vratara Croatije. U tom trenutku trener Del Sordo radi taktičku izmjenu, vadi Slavena Križanića i ubacuje mladog 18 godišnjeg Lovro Brandića koji nekad davno bio vratar ali već dulje vrijeme igra kao klasična špica za drugu momčad Croatije.
Slobodni udarac s 17 metara je bio neobranjiv za mladog Brandića.

Bio je to šok za hrvatsku momčad da od 8 minute igra s igračem naje i da stiže rezultat. Igrači su sami sebe bodrili kao da se nije ništa dogodilo. Najviše su bodrili u tom trenutku mladog vratara Bandrića. Croatija je dalje nastavila napadački i u 17 minuti nakon jednog prekršaja Petar Golubić sa nekih 40 metara ubacuje visoko loptu u kazneni prostor i tu se najbolje snalazi golgeter Tomislav Maras i zakucava glavom loptu u mrežu. Bio je to njegov 12 zgoditak ove sezone. Croatia je mogla i povesti u 35. minuti ali Jurić gađa samo gornji dio grede.

U drugom poluvremenu Croatija nastavlja hrabro s napadačkom igrom. Sa druge strane gosti igraju na kontre i iz jedne takve umalo dolaze do gola ali Lovro Brandić izvrsnom paradom spašava mrežu. U 60. minuti super akcija Samira Kneževića koji u sredinu terena izborio loptu i solo prodorom se oslobađa nekoliko igrača i sa nekih 16 metara pogađa vratarov lijevi donji kut. Bio je to njegov prvi pogodak za Croatiju.

Sastav: Marko Kralj, Adrijan Knežević, Slaven Križanić, Ilija Pejić (C), Ivan Šćurla, Filip Zelić, Samir Knežević, Denis Jurić, Igor Šimić, Tomislav Maras, Petar Golubić. Pričuve: Vanja Golubić, Armin Pilav, Ante Galić, Lovro Brandić. Trener: Mario Del Sordo. Strijelci: Tomislav Maras 1:1 u 17.min i Samir Knežević 2:1 u 50.min.

Bila je to teška ali zaslužena 10 pobjeda Croatije ostvarena u teškim uvjetima i sa igračem manje. Hrvatska momčad se nalazi na drugom mjestu ljestvice sa 6 boda zaostatka od voďeće momčadi te 7 bodova više od trećeplasirane momčadi. Croatia ima 30 bodova i gol razliku 39:12.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 12. studenog u 14:30 sati protiv FC 21 Karlsruhe na domaćem terenu.