(VIDEO) Nogometni navijač čašom razbio glavu sucu na utakmici Europske lige

Na prvoj utakmici 3. pretkola kvalifikacija Europske lige između Sturm Graza i AEK Larnace jedan od domaćih navijača je pogodio pomoćnog suca čašom od tvrde plastike i ozlijedio mu glavu, javljaju austrijski mediji.

Incident se dogodio na nogometnom travnjaku u  Grazu. Gosti s Cipra su vodili 2:0 kad je jedan od navijača čašom pogodio suca u glavu. Sudac je pao i ostao ležati na travnjaku.

Utakmica je prekinuta na 40. minuta. Glavni sudac utakmice Mohammed Al-Hakim je igrače obje momčadi poslao u svlačionicu. Nakon 40. minuta su se vratili na travnjak i utakmica je nastavljena.

Policija je uhitila navijača koji je ozlijedio suca. Identificiran je pomoću video snimaka.

Mediji pišu kako klub iz Graza čeka novčana kazna.

Austrijski je klub odmah poslao priopćenje za javnost u kojem stoji:

„Ponašanje navijača na današnjoj utakmici Lige Europe nikako nije prihvatljivo. Ono šteti reputaciji čitavog nogometa i nas kao kluba. Uvijek se trudimo slaviti nogomet, a fair-play je naš glavni prioritet. Žao nam je što smo danas razočarali ljubitelje nogometa.”