(VIDEO) Golom u posljednjoj sekundi Švedska savladala Francusku, Andora iznenadila Mađarsku a BiH tek 0:0 s Grčkom

Švedska je pred svojim navijačima svladala europskog doprvaka Francusku sa 2-1 pogotkom Toivonena u posljednjoj sekundi utakmice, kojeg je 30-godišnji napdač postigao udarcem sa sredine igrališta te Šveđane doveo na čelo ljestvice skupine A europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

Šveđani su na taj način pokvarili i večer Nizozemcima, koji su do tog gola bili na bod od Šveđana i na četiri od Francuza, a sada im obje reprezentacije bježe tri boda. Prije pogreške francuske obrane i istrčalog vratara Llorisa, što je omogućilo Toivonenu da se prometne u junaka dvoboja, Francuzi su bili bliže pobjedi. Poveli su sjajnim pogotkom Girouda iz poluvoleja u 37. minuti. Šveđani su trebali samo šest minuta za izjednačenje, a strijelac je bio Durmaz.

Iskusni trener Dick Advocaat započeo je svoj treći izbornički mandat na klupi Nizozemske očekivanom pobjedom. Nizozemci su u Rotterdamu poveli pogotkom Robbena u 21. minuti. Na 2-0 povisio je Wesley Sneijder koji je tim pogotkom uveličao svoj 33. rođendan. U nastavku je “oranje” s još tri pogotka do vrha napunilo mrežu skromnih gostiju.

Senzaciju večeri kreirali su reprezentativci Andore koji su u skupini B svladali Mađarsku sa 1-0 i ostvarili prvu kvalifikacijsku pobjedu nakon 2004. godine. Strijelac jedinog pogotka bio je Rebes u 26. minuti. Tako je Mađarska ispala iz utrke za mjestom na SP-u. Švicarska je ostala sa stopostotnim učinkom pobjedom 2-0 na gostovanju na Farskim Otocima, dok je Portugal ostao tri boda iza slavljem u Latviji 3-0. Cristiano Ronaldo je bio dvostruki strijelac, a kod trećeg pogotka je asistirao Andreu Silvi.

U skupini H Belgija je slavila sa 2-0 u Estoniji, a strijelci su bili Mertens i Chadli. Bosna i Hercegovina je pred svojim navijačima odigrala samo 0-0 protiv Grčke, pa su se Belgijci odvojili od tog dvojca na ljestvici. Belgija ima četiri boda više od Grčke i pet više od BiH.

Pregled rezultata utakmica 6. kola u skupinama A, B i H europskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. godine, odigranih u petak: