VIDEO Četiri Hrvata u polufinalu kupa: Mandžukić ‘ponizio’ HSV, Perišić asistirao

Uz Mandžu i Perišića, u polufinalu će igrati i Olić te Lakić

Hrvatska će imati četiri predstavnika u polufinalu njemačkog kupa budući da su nakon pobjeda u četvrtfinalu nastup među četiri najbolje momčadi izborili Bayern, Wolfsburg, Kaiserslautern i Borussia (D).

Bavarci su na krilima sjajno raspoloženog Marija Mandžukića ponizili HSV na Imtech-Areni (5:0) uz tri pogotka hrvatskog napadača (22., 74. i 76.) i po jednog Dantea (26.) i Robbena (54.). Mandžo je odigrao cijeli susret. U sastavu domaćina Ivo Iličević je odigrao cijeli susret dok je Milan Badelj izašao iz igre zbog ozljede u 74. minuti.

Wolfsburg je s igračem manje stigao do pobjede kod  Hoffenheima (3:2). Vukovi su na odmor otišli s prednošću 2:1 koju im je donio dvostruki strijelac Rodriguez (oba pogotka postigao s bijele točke) dok je za domaćina pogodio Firmino. U 64. minuti Wofsburg je povećao prednost, a Dostu je za pogodak asistirao Ivan Perišić. Sedam minuta nakon toga isključen je Wolfsburgov dvostruki strijelac Rodriguez, no Hoffenheim je tek uspio smanjiti rezultat preko Firmina u 90. minuti. Perišić je odigrao cijeli susret dok je Ivica Olić ušao u igru u 80. minuti.

Veliko iznenađenje priredio je drugoligaš Kaiserslautern koji je izbacio snažni Bayer u Leverkusenu (1:0). Pogodak su postigli tek u 114. minuti, a strijelac je bio Jenssen. Srđan Lakić ušao je u igru u 85. minuti te dobio žuti karton.

Dodajmo kako je jučer Borussia (D) slavila kod Eintrachta (F). (ha)