Arhivska snimka Nenada Bjelice / Foto: Hina

VIDEO Bjelica dobio otkaz u Austriji, Vukušić i Gavranović strijelci u Švicarskoj

Hrvatskog stručnjaka nije spasio niti dobar nastup u Ligi prvaka

Slab početak drugog dijela sezone u kojem je Austrija Beč osvojila tek jedan bod u dva kola, čini se, presudio je treneru Nenadu Bjelici. Još uvijek aktualni prvak Austrije na petom je mjestu i za vodećim Red Bull Salzburgom zaostaje neuhvatljiva 24 boda, a zasad mu bježe i preostala mjesta koja vode u europska natjecanja. Bjelica je tako momčad posljednji put vodio u 23. kolu protiv Neustadta (1:1). Hrvatskog stručnjaka nisu spasili niti solidni nastupi u Ligi prvaka u kojoj je bečki klub nastupao nakon izbacivanja zagrebačkog Dinama. Očito su i ti nastupi ostavili traga na momčadi koja je u domaćem prvenstvu uspjela ostvariti tek 8 pobjeda.

– Nije samo trener kriv, pokušali smo i s nekim novim igračima, ali nije išlo. Morali smo reagirati. Hvala Nenadu Bjelici, u Ligi prvaka je zajedno s igračima napravio povijesni rezultat za naš klub – kaže sportski direktor Austrije Thomas Paritis.

Dodajmo kako je Stipe Vučur postigao treći ovosezonski pogodak u susretu njegova Wacker Innsbrucka i Rieda (1:1).

A strijelci su bili i Ante Vukušić te Mario Gavranović u 21. kolu švicarskog prvenstva.

Vukušić je postigao pogodak u debiju za Lausanneu u koju je stigao na posudbu iz talijanskog drugoligaša Pescare. Lausanne je pobijeđena u gostima kod Young Boysa (5:3), a bivši napadač Hajduka je u 28. minuti smanjio na 2:1. Igrao je svih 90 minuta.

Zürich je pobijedio Thun (3:1), a Gavranović je osmim prvenstvenim pogotkom u 22. minuti doveo domaćina u vodstvo. Švicarski reprezentativac hrvatskih korijena igrao je do 86. minute dok je Stjepan Kukuruzović ušao u igru u 75. minuti.

Basel je vodeći sa 42 boda, Zürich je 5. sa 31 bodom dok je Lausanne posljednja, deseta, sa 10 bodova. (ha)