VIDEO Badelj sudjelovao u remiju s Interom, Hrgota prvi strijelac Borussije

Pavlovićev Werder bolji od bivšeg Petrićevog kluba Fulhama (1:0)

Mnogo uspjeha u posljednjim pripremnim susretima imale su momčadi u kojima nastupaju hrvatski igrači.

Tako je Werder Matea Pavlovića na svom Weser stadionu pobijedio (1:0) engleskog premierligaša Fulham, donedavni klub hrvatskog napadača Mladena Petrića. Pavlović je igrao od 71. minute, a pogodak za Werder postigao je Petersen u 54. minuti.

HSV s Milanom Badeljom u sastavu izborio je neodlučen rezultat u svojoj Imtech Areni pred 25 tisuća gledatelja protiv Intera (1:1). Badelj je igrao do 85. minute, a sudjelovao je i u akciji kojom su hamburžani izjednačili preko Rudnevsa (47. minuta). Milanski klub, za kojeg nije nastupio hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, poveo je pogotkom Icardija već u 2. minuti. Dodajmo kako za HSV nije nastupio hrvatski reprezentativac Ivo Iličević.

Borussija iz Mönchengladbacha bila je uspješna na gostovanju kod Celtica (2:1), a svoj četvrti pogodak tijekom pripremnog razdoblja postigao je Šveđanin hrvatskog porijekla Branimir Hrgota. Xhaka je prekrasnim pogotkom u 37. minuti doveo Nijemce u vodstvo koje je pogotkom povećao i Hrgota (66. minuta). Za škotsku momčad pogodak je postigao Stkes (75.). Mladi talentirani napadač Hrgota najbolji je strijelac Borussije sa četiri pogotka u sedam pripremnih utakmica.

Spomenimo i kako je Monaco hrvatskog vratara Danijela Subašića pobijedio engleskog drugoligaša Leiceser 3:0, Gregory Sertić igrao je do 31. minute za Bordeaux koji je pobijeđen kod Middlesbrougha (1:2), a Švicarac hrvatskog porijekla Josip Drmić od 69. minute sudjelovao je u pobijedi njegova Nürnberg kod Leedsa (2:0). (ha)