Veliki bod Croatie Mainz u gostima kod Kemptena

FV Hassia Kempten – HNK Croatia Mainz 3 : 3 (1:2)

croatia mainzU prvom kolu B Klasse Mainz-Bingen West, momčad Croatije Mainz je u četvrtaka uvečer osvojila veliki bod na gostovanju kod momčadi Hassie Kempten. Nerješen rezultat od 3:3 u noćnoj utakmici sa slabim svjetlom, što je bila otežavajuća okolnost za hrvatsku momčad, je odličan rezultat koji će zasigurno djelovati poticajno za Croatiju koja s velikim ambicijama ulazi u novu sezonu.

Hrvati su prvi došli u vodstvo u sedmoj minuti. Ante Živko odlično prolazi lijevom stranom te vraća povratnu loptu Tomislavu Badrovu koji hladnokrvno zabija prvi ovosezonski zgoditak za Croatiju. Već u 20 minuti obrana Croatije pravi grešku na desnoj strani, što protivnik koristi i izjenačuje na 1:1. U 24 minuta bilježimo odličan udarac Tomislava Badrova s 17 metara ali lopta za malo odlazi preko vratiju. U 45. minuti Croatia dolazi u vodstvo nakon što Marko Pušić ubacuje u šesnaesterac, loptu prima Tomislav Badrov i odlično gura u for za Ivicu Parlova koji s lakoćom zabija za 1:2. 1

U nastavku utakmice, u 54. minuti bilježimo odličan prodor igrača Croatije po desnoj strani. Lopta dolazi do raspoloženog Ivice Parlova kojeg ruši domaći obrambeni igrač. Loptu uzima Ante Živko i sprema je u donji lijevi kut za vodstvo Croatie od 1:3. Nažalost, Croatia nije uspjela zadržati dva zgoditka prednosti. Olako se primaju golovi tako da je na kraju utakmica završena rezultatom 3:3. Uzimajući u obzir već spomenute okolnosti loše rasvjete, bod u gostima kod čvrste momčadi iz Kemptena je velik kao kuća.

Boje Croatije u ovoj utakmici branili su: 1 Edvin Besničanin, 2 Kristijan Parlov, 3 Ante Dujmović, 4 Marko Pušić, 5 Ante Živko, 6 Kristian Glavinić, 7 Josip Žeravica, 8 Filip Ursić, 9 Ivica Parlov, 10 Tomislav Badrov, 11 Haris Kadirić, 13 David Vankirk, 14 Marin Kolak, 15 Petar Breščanović i 16 Nihat Barket.