Velika pobjeda Posavine Frankfurt u gostima kod drugoplasirane Concordie

Concordia Eschersheim – FC Posavina Frankfurt 1 : 3 (1:2)
Nakon što su u subotu uvečer u Bad Homburgu osvojili Večernjakovu domovnicu za najpopularniju hrvatsku momčad izvan domovine, momčad Posavine je osvojila i sva tri boda u nedjelju u utakmici protiv Concordie.

Odmah na samom početku utakmice igrači Posavine su uzeli igru u svoje ruke pokazujući kako žele ispraviti izgubljene bodove od Viktorije na vlastitom terenu.

Odlično otvaranje utakmice već u 5. minuti donosi vodstvo hrvatske momčadi. Mato Đukić snažnim udarcem pogađa sam gornji desni kut vratara domaćina koji je ostao nepomičan. Nakon vodstva sinova Posavine, domaćin žešće napada vrata Posavine i nakon nekoliko prilika u 22. min uspijeva izjednačiti na 1:1. No, ni to nije igrače Posavine izbacilo iz takta. Oni nastavljaju svoju napadačku igru i u 30. minuti Marko Sudić zabija za vodstvo Posavibe od 1:2, što je i rezultat poluvremena.

Nastavak utakmice donio je još bolju igru Hrvata koji u 53. minuti iz slobodnog udarca dolaze do vodstva od 1:3. Strijelac je kapetan Posavine Danijel Koturić. Bio je to takav udarac da se vratar nije ni pomaknuo s mjesta.

Posavina je do kraja imala još nekoliko prilika ali je vratar domaćina bio siguran.

Sve u svemu zaslužena pobjeda i 3 boda u gostima kod jakog protivnika koji zauzima drugo mjesto na tablici. Idući vikend igrači trenera Père Bošnjaka idu na prvoplasiranu momčad FFV Sportfreunde 04 i nadaju se novoj pobjedi.

Sastav Posavine: Matej Markovic – Marko Sudic,Matija Zivkovic,Mario Pejic,Ilija Pavic – Marin Bago,Mato Djukic,Ante Peko,Danijel Koturic(C), Franjo Oroslic – Dragan Budimir. S klupe su ulazili : Patrik Udovičic, Stijepan Piljić i Marko Kalajica. Rezervni vratar Danijel Pavić. Trener Pero Bosnjak

Concordia Eschersheim II – FC Posavina Frankfurt II 1:0 ( 0:0 )

Druga momčad Posavine nije imala sreće i tijesno su izgubili sa 1 :0. Hrvatska momčad je dominirala u prvom poluvremenu ali lopta jednostavno nije ulazila u gol. Nekoliko lopti hrvatski igrača ostali su u okvirima vratiju. U drugom poluvremenu Concordia je stvarala više prilika i u 70. Minuti dolaze do slobodnog udarca kojeg vratar (i potpisnik ovih redaka, op.r.) Danijel Pavic brani ali nažalost brzo utrčava protivnički igra i dovodi svoju momčad u vodstvo od 1 :0.

Nisu domaćini zaslužili sva 3 boda, ali nisu ni goste pokazali sve svoje mogućnosti.
Sljedeće utakmice obiju momčadi Posavine se igraju u nedjelju 12.03.2017. u 13:00 sati kod kuće FC Posavina Frankfurt II – FFV Sportfreunde 04 II . U 15:00 sati FC Posavina Frankfurt – FFV Sportfreunde 04.