Veterani Croatije Frankfurt pružaju sjajne igre / Fenix Magazin

Velemajstorski pogodak Draženka Jurišića u 3:0 pobjedi veterana Croatije Frankfurt protiv Germanie

FC Croatia Soma – FC Germania Ginnheim Soma 3:0 (2:0)

Nakon prošlotjednog nes(p)retnog poraza u zadnjoj minuti protiv Sachenhausena od 2:3, veterani Croatije u subotu uvečer su uvjerljivo savladali trećeplasiranu momčad lige Germaniu sa 3:0.

Uz dva zgoditka raspoloženog Jerkovića, utakmicu je obilježio sjajan pogodak Draženka Jurišića u predzadnjoj minuti utakmice. Bio je to zgoditak u dva poteza. Najprije je vratar Nikola Jurić dugom loptom na desnoj strani uposlio Jurišića koji iz trka, iskosa sa vrha šesnaesterca, gađa i pogađa suprotan gornji desni kut vratara gostiju. Pritom je lopta najprije pogodila donji dio vratnice i odbila se u gredu te potom završila u mreži. Pogodak koji se rijetko viđa i na prvoligaškim utakmicama.

Nakon osmog kola Croatija je na drugom mjestu sa 21 bodom, jednim manje od Sachenhausena te gol razlikom od 34:10.

Sastav Croatije: Jurić, Konta, Šumić, Šola, Grančić, Jerković, Marinović (od 54. Kajić), lveljić (od 46. Jurišić), Vardić, Miloloža, Ević. Trener i kapetan Ivica Šumić. Strijelci za Croatiju Jerković (12. i 41.) i Jurišić u 89. min

Iduću utakmicu veterani Croatije igraju u gostima 11. studenog protiv momčadi Türkgücü Soma u 15 sati. Adresa na Gallusu je: Sondershausenstraße 7-9.