Vatromet golova u visokoj gostujućoj pobjedi Croatije Zürich

FC United Zurich – NK Croatia ZH 2:7 ( 1:1 )

U 8.kolu 3. amaterske lige Croatia Zürich je ostvarila visoku pobjedu na gostovanju kod Unitid Zürich od 2:7. Hrvatska momčad je imala dosta muke s domaćinima u prvom poluvremenu kad se na odmor otišlo neriješenim rezultatom od 1:1.

Croatia je povela u 28.minuti preko N. Novaka sa 0:1 a domaćin je izjednačio u sudačkoj nadoknadi 45+2 .min na 1:1.

U drugi dio utakmice momčad Croatije je silovito krenula i pogotkom K. Krstića s 20.metara povela sa 1:2 da bi za vodstvo od 1:3 u 55.min.

Zgoditak postigao D.Perković.

Samo tri minute kasnije. I.Dukić iz kaznenog udarca s 11.metara povisuje na 1:4. Pobjedu Croatije osigurao je D.Perković koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici za vodstvo od 1:5.

Dobra igra Croatije dala je novi jedanaesterac koji realizira N.Novak i dovodi Croatiju do visokih 1:6 .
U 85.minuti Unedet smanjuje preko K. Dzaferia na 2:6.

Konačan rezultat i točku na i stavio je u 90+1 min.,  S. Lastro za 2:7.
Trener Croatije Stanislav Blažaović dao je svim igračima priliku za dokazivanje. U dresu Croatie prvi put je zaigrao Josip Tomčić.

Sastav NK Croatie ZH : G.Skara, M.Stjepanović, A.Vukadin, M.Jelecević, I.Dukić, D.Perković ( C ), K.Krstic, D.Komin, N.Novak, S.Lastro, N.Petrlić. Još su igrali: I.Knezević, M.Gaso, J.Tomcic. R.Matosević. Trener: Stanislav Blazanović.