Foto Hina

‘Vatreni’ primili najbrži pogodak u povijesti

Estonska reprezentacija je danas pobijedila hrvatsku nogometnu vrstu sa 3-0, ostvarivši tako prvu pobjedu protiv ‘vatrenih’. Također, i pogodak Siima Lutsa u 57. sekundi utakmice za Estoniju, najbrži je pogodak kojeg je hrvatska nogometna reprezentacija primila u svojoj povijesti.

Do sada je rekord držao Makedonac Saša Ćirić koji je zatresao mrežu ‘vatrenih’ u drugoj minuti utakmice u kvalifikacijama za Euro 2000.

U susretu igranom 14. listopada 1998. godine u Zagrebu Ćirić je zabio vodeći gol već u drugoj minuti. Hrvatska je izjednačila u 16. minuti golom Davora Šukera, a u 45. minuti je za 2-1 zabio Zvonimir Boban. Dževdet Šainović je u 55. minuti izjednačio, a Boban je u 70. minuti donio pobjedu hrvatskoj vrsti.

Rekord je trajao 19 godina, dok se nije pojavio Luts upisavši se u povijest hrvatske nogometne reprezentacije.

Najbrži golovi koje je Hrvatska primila:

1. Estonija – Hrvatska 3-0 (prijateljska 2017.)  – Siim Luts (1. minuta)

2. Hrvatska – Makedonija 3-2 (kvalifikacije za Euro 2000.) – Saša Ćirić (2. minuta)

3. Hrvatska – Portugal 0-3 (EP 1996) – Luis Figo (4. minuta)

4. Hrvatska – Češka 1-1 (5-2-11m, Kup kralja Hasana 2, 1996.) – Radek Drulak (4. minuta)

5. Ukrajina – Hrvatska 1-1 (Kvalifikacije za SP 1998) – Andrij Ševčenko (4. minuti)…

Video današnjeg pogotka možete pogledati OVDJE.