Nogometaši Hrvatske /Foto: Hina

Vatreni postavljaju nove rekorde: Uradili su nešto nikad viđeno u povijesti SP-a

Hrvatska nogometna reprezentacija nastavlja nizati razne rekorde na svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Hrvatska je i treći susret u nizu u fazi na ispadanje igrala najmanje produžetak i sve tri utakmice je dobila što do sada nitko nije uspio.

“Vatreni” su u osmini finala boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Dansku, potom su u četvrtfinalu, također nakon udaraca s kreča bili bolji od Rusije, da bi u polufinalu nakon 120 minuta igre srušili Englesku.

Do sada je osim ‘Vatrenih’ dvije uzastopne pobjede udarcima s bijele točke ostvarila još jedino Argentina na SP-u 1990 godine. Diego Maradona i društvo su u četvrtfinalu pobijedili Jugoslaviju (3-2), a u polufinalu Italiju (4-3), da bi u finalu izgubili od Njemačke 0-1

Međutim, tri puta po 120 minuta plus dvostruka drama jedanaesteraca nije viđena u povijesti SP-a.

“Nije loše, a što da kažem, nevjerojatno, što ova ekipa radi, kako igra, kako se bori, kako ne odustaje. Napokon su nam se poklopile stvari koje nas prije nisu pratile, na prijašnjim turnirima. Međutim, nije ovo slučajno. Radili smo puno godina za ovo, na kraju, sada nam se vraća,” kazao je hrvatski kapetan Luka Modrić.

Hrvatska je ostvarila još jedan podvig. Postala je tek druga momčad u povijesti koja je nakon prvog poluvremena polufinala gubila, a potom u nastavku susreta preokrenula rezultat.

To je još jedino uspjelo Argentini 1990. godine protiv Italije. “Azzurri” su poveli u 17. minuti golom Salvatorea Schillacija, no Argentina je u drugom dijelu izjednačila preko Claudia Caniggije, a zatim boljim izvođenjem jedanaesteraca slavila 4-3 i izborila finale.

No, u finalu su Diego Maradona i društvo izgubili od Njemačke 0-1.

“Ne brinite imamo još snage, Igrali smo tri produžetka, ali kada pitaš dečke ima li tko snage, svi kažu da imaju i da mogu dalje. Nema ovdje umora, daješ sve od sebe. Tko zna kada ćemo opet doći u ovakvu priliku,” poručio je Danijel Subašić.