Utakmica za pamćenje – NK Croatia Zürich pod “šokom” pobijedila Moravu!

Gledatelja 100
Zgoditci za Cro: 15.min 1-0 Laštro, 88. min 2-2 Zrno, 90. min 3-2 Perković

NK Croatia: Dukić F., Dukić I. Rajić, Zrno, Jukić, Vundać, Blažanović, Komin, Laštro, Jurić, Perković
još su igrali: Žiljak, Ivanković, Crnković

Po vrlo visokoj temperaturi i užarenoj umjetnoj travi  igrači Croatie odigrali su utakmicu koja će se još dugo pamtiti.
NK Croatia je dominirala već od samog početka te odmah nakon dvije minute imala veliku prigodu za vodstvo koju propušta Komin.
U 15. minuti nakon izvedenog udarca iz kuta Croatia preko Laštre dolazi u vodstvo od 1-0. Cijeli prvi dio Croatia je dominirala te zasluženo
odlazi na odmor sa 1-0.

Drugi dio počeo je vrlo loše za Croatiju kad na jednu kratko izbijenu loptu natrčava igrač Morava i zabija za 1-1.
Iako bolja Croatia mora igrati ofanzivnije kako bi postigla gol, međutim sve akcije završavaju bez zgoditka. Dobro postavljena obrana Morave
lako se nosila sa svim napadima Croatije. U 88. minuti pravi šok za Croatiu kad iz jedne bezazlene kontre Morava zabija za 1-2. Igrači Croatie očito
šokirani nakon zgoditka bacaju sve u napad te samo minutu kasnije Zrno lijepim udarcem zabija za 2-2. Iako su svi mislili da je 2-2 konačan rezultat
Croatia pravi svoj posljednji napad. Lopta se brzo prebacuje na lijevu stranu prema Lastri koji preciznim ubačajem prnalazi Perkovića koji glavom
Posprema loptu u mrežu za 3-2. Poslje tog zgoditka dogodilo se pravo veselje medju igračima i stožerom. Vrlo lijepa slika slavlja nad vrlo dobrim i još
korektnijim protivnikom FK Morava. Naime cijeli susret je protekao vrlo fair i sportski te bez i jedne žute karte.