KK Croatia Freudenstadt

Uspješna nedjelja hrvatskih klubova u Schwabenlandu

Franko Filipović, najbolji strijelac Komušine u Mannheimu

S četiri pobjede u isto toliko nastupa hrvatski su košarkaši imali odličan učinak. Uspjeh je još i vrijedniji kada se zna da su sve pobjede izborene na gostovanjima.

U drugoj Regionalligi Komušina Haiterbach je gostovala kod jednog od kandidata za naslov SG Mannheim i poslije velike borbe slavila 90:78 (44:42).

Domaćini su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist ali u nastavku nisu izdržali.
-Odlučila je naša „duža klupa“, pobijedio je kolektiv. Posebna zahvalnost našem „šestom igraču“, vjernim navijačima koji su nas nosili do pobjede. Ovo nam je bilo najteže gostovanje ove jeseni i dobro smo ga odradili, rekao je Domagoj Buljan trener Komušine. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu su bili Filipović 27, Al Elliot 16, Koljanin 14, Jackson 9, Bubalo i Zelalija po 7. S 9 pobjeda i jednim porazom Komušina je na drugom mjestu a slijedeće nedjelje u 17.30 sati dočekuju TV Marbach.

Bodove su osvojila i sva tri Bezirksligaša. Pričuve Komušine su poslije dva startna poraza zabilježili petu uzastopnu pobjedu. Kod SV Holzgerlingen su slavili 79:71 (41:28). Trenutno su na trećem mjestu, a u nedjelju s početkom u 15.15 sati dočekuju TB Kirchentellinsfurt, kod koga je u prošlom kolu igrala Croatia Freudenstadt i pobijedila 73:49 (24:34).

Povratnik iz Landeslige Zrinski Waiblingen je s 95:60 (27:49) bio bolji od MTV u Stuttgartu. S četiri pobjede i dva poraza Zrinski je na četvrtom mjestu.

KSC Ehingen je bio slobodan a 29. studenog gostuje kod BG Illertal II.